Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? A pattanások...

Ez igaz lehet? A pattanások tényleg valamilyen betegségre utalhatnak attól függően hol helyezkednek el?

Figyelt kérdés

Nekem most a 20,19,és 17es helyeken van pattanásom.

És az elmúlt hónapokban vettem észre,hogy néha szúr a szivemnél. Dokinál is voltam, aki csak magnéziummal rendezte ezt le.Azóta is éreztem párszor.A tegnap meg fájt bal felől a gyomrom, és gyakorlatilag ott a májam van. Most meg látom ezt a képet,és a helyek ahol vannak mind kapcsolódnak valamilyen szinten a napokban történtekhez. Akkor ez tényleg igaz? Mert akkor félek...És még van két kisebb a a39es helyeken is :(

18L


2015. szept. 11. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Most végzett kozmetikus vagyok, remélem segíteni fog kicsit helyretenni a dolgokat a válaszom.

Először is megkérnélek, hogy linkeld be ezt a képet, mert így számozás alapján nem tudom, hogy mely területekről beszélünk.

Fontos kérdés, hogy ezek a pattanások újonnan jöttek e elő, vagy a bőröd mindig problémás volt.

A csökkent ösztrogénszint okozhat pattanásos bőrt, ennek másik figyelmeztető jele a fokozott szőrösödés (nem feltétlenül feltűnő mértékben). Ez teljesen normális jelenség ebben a korban, van aki a húszas évei végéig kűzd vele, és van, aki sosem növi ki. Ebben az esetben érdemes bőrgyógyászhoz menni, aki valószínűleg vérvételre küldd, és ha hormonális a dolog, fogamzásgátlót fog javasolni. A szív és a máj tájéka úgy tudom, hogy az orr környékén van, ami beletartozik a T-vonalba, szaknyelven a seborrhoeás háromszögbe. Ez tulajdonképpen egy képzeletbeli fordított háromszög az arcon, ami a homlok, orr és áll környékét foglalja magában. Ezen a területen a faggyú termelés erősebb, mint az arc többi részén, ezért a nagyobb bőrhibák, a komedók és aknék többsége itt jön létre.

Az arctérkép valóban utalhat betegségekre, de erre akkor kell figyelni, ha az amúgy tiszta bőrképen jelennek meg hirtelen, és az ilyen pattanások jellege is gyakran eltér a normálistól, de ezt látatlan nagyon nehéz megmondani. Ha gondolod, privát üzenetben küldhetsz képet.

A mellkasi szúró fájdalom pedig az esetek legnagyobb részében nem szív próblémára utal, gyakran valamilyen légúti megbetegedés jele. Nekem még olyan jelentéktelen mandulagyulladásokkor is jelentkezik ez a tünet, amit máskülönben észre sem vennék. Ha az orvos nem hallott furcsa szívhangot, akkor valószínűleg minden rendben van. Ha mégis aggódsz, kérj beutalót a kardiológiára, de én egyáltalán nem tartom szükségesnek.

2015. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaj,nagyon szépen köszönöm a válaszod!

És jaj de hülye voltam, a linket elfelejtettem leírni.. erről beszéltem [link]


Csak kamaszkoromban voltak jelentősebb pattanásaim, kb egy éve elég szép volt az arcbőröm. És mostanában általában mensi időszakban jönnek elő.

Pár napja múlt el, és a pár pattanás az orromon, mellette közvetlenül, az arcom egyik részén, a rajzon 19.pont, illetve az ajakam körül.

Még mindig itt vannak bár már kezdenek eltűnni. És legtöbbször csak ugyanezeken a helyeken jelennek meg.

2015. szept. 11. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, akkor jól sejtettem, hogy a seborrhoeás háromszögön belül vannak. Menstruációs időszakokban olyan hormonális változások mennek végbe a szervezetben, amelyek kihatással vannak a faggyúmirigyek működésére. Ha menstruáció után enyhülnek, akkor biztos hogy nincs egyéb szervi oka :)
2015. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam :)

Hát általában enyhülnek utána egy héten belül.

2015. szept. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!