Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsapott a 220V, ötletek?

Megcsapott a 220V, ötletek?

Figyelt kérdés

Tegnap szórakoztam egy bizonyos dologgal, amiben 220V van és a felkapcsoló gomb melett sikerült megérintenem (valószinűleg..) egy forrasztást. Jobb kezem csapta meg, kicsit berándult a kezem lett kis égés volt ahol megérintettem és furcsa érzés volt a szivem körül pár percig kb. Nem rázott sokáig mert ahogy megrázott rögtön megrántódott a kezem, énis ugortam egyet, tegnap történt, pár percel utána óta nincs semmi bajom.


Valami ötlet ezzel kapcsolatban, orvost menynire tanácsoljátok vagy stb?



2015. szept. 13. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos,most.Jobb biztosra menni.
2015. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tegnap jobb lett volna dokihoz menni, de úgy tudom, hogy 24 óra megfigyelés, és vérrögképződést gátló injekciót vagy tablettát szoktak adni ilyen esetben. Elvileg már jelentkeztek volna a tünetek, ha komoly áramütés ért volna. Én villanyszerelő vagyok, és már 1-2 hasonló eset történt velem, de nem mentem dokihoz egyszer sem. Persze nem lebeszélni akarlak róla, nehogy miattam patkolj el. ;)
2015. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Laikus vagyok, de úgy tudom, hogy ilyenkor vérrög képződhet, ezért mindenképp orvoshoz kell fordulni.
2015. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha van látható sérülés a ki/belépési pontoknál, volt szív ritmus zavar akkor azonnal orvos. Amúgy is minden áramütés esetén azonnal orvos, de ilyen esetben még sűrgősebben. Ha már eltelt sok idő akkor menj be gyalog. Amúgy a legjobb ilyenkor mentőt hívni azonnal.
2015. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát a kilépési pont az nem tudom hol van, (gondolom egyértelmű h a talpamom, de ott nem latok semmit) a belépési az a mutató ujjamon es van ott egy nagyon kicsi fehér pont. Olyasmi, mint ha megfognam egy forro tű végét
2015. szept. 14. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát jó lenne elmenj egy orvoshoz elég sűgősen.
2015. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az esetből tanulva szereltess be egy áramvédő kapcsolót, vagyis egy "fi" relét. Kb. 10 ezres kiadás anyag szempontjából
2015. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megszámolni nem tudom, hányszor nyúltam bele véletlenül az áram alatt lévő tápegységekbe. Az első hasonló élményem 8 évesen volt egy forrasztóval. Ha nem fáj a szíved, nem szédülsz és nem hagy ki, vagy ver egyenletlenül akkor nincs semmi bajod. De legközelebb azért figyelj oda, ha épp csinálsz valamit akkor nyomd le az órát, vagy földeld le magad.
2015. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem éreztem, hogy lenne semmi bajom szóval nem mentem orvoshoz. Ismerősi körömet is végigkérdeztem, kb. mindenkinek volt már ilyen, vagy tán durvább tapasztalata, azok is azt mondták, hogy ez semmiség. Kb. jobban megijedtem, mind ahogy maga az ütés ért szerintem :D Épp kéznél volt egy üveg bor, meghúztam rendesen aztán minden helyen volt.



Köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 17. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
És a temető tele van ilyen emberekkel, akiknek hát nincs semmi bajom az áramtól, majd reggel már nem ébredt fel.
2015. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!