Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen ROACCUTAN tabletta?

16 évesen ROACCUTAN tabletta?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Rengeteg pattanásom van, mindenhol, az arcomon, a nyakamon, a vállamon, a hátamon, a mellkasomon... borzalmas, évek óta nem merek kimenni alapozó nélkül még a boltba se. Beleuntam ebbe, és pár napja elmentem bőrgyógyászhoz, aki ROACCUTAN tablettára adott receptet, illetve SOTRET-re (azt mondta, amelyik van a gyógyszertárban azt vegyem meg, mert lényegében ugyan az a kettő). Örülök neki, mert így talán végre javul kicsit a helyzet, csak kicsit félek. Ennyi idősen nem lehet bajom tőle? Csak mert úgy olvastam, elég sok mellékhatása van. Most nem a szájszárasságra gondolok, hanem a komolyabbakra (pl. úgy hallottam hogy depressziót is okozhat, amire én amúgy is hajlamos vagyok). Szerintetek? Van itt olyan esetleg aki szedte valamelyiket?

Köszi előre is a válaszokat.



2015. okt. 3. 18:57
 1/3 anonim válasza:
Én szedtem a Sotretet kb. 1 évig. Nagyjából pár hét kellett ahhoz, hogy eltüntesse a pattanásokat, és a hajzsírosodást kitolja..így kb hetente kellett csak hajat mosnom. Viszont a szájszárazság az egy elég enyhe kifejezés! Sokszor vérzett is egy kicsit, úgy kiszáradt. Erre kb semmilyen ajakápoló nem jó, mindentől ugyanúgy szárad, ráadásul az orr nyálkahártyája is kisebesedik. Amilyen mellékhatást okozott még nálam, az a bőr érzékenysége szőrtelenítéskor. Csak a borotvát tudta elviselni a bőröm, a gyantától valami elképesztő állapotba került a bőröm, kicsit úgy nézett ki, mintha megégett volna. :D A szőrtelenítő krémtől meg teljesen kisebesedett és tökre fájt...de vannak, akiknek ennél sokkal több mellékhatás jön ki. A depresszióról nem tudok mit mondani. Viszont a saját példámból kiindulva, annak ellenére, hogy ilyen kellemetlen mellékhatásai vannak, nekem nagyon jót tett. Végre volt önbizalmam, és nem akartam elsírni magam, ahányszor a tükörbe néztem. Nekem nagyon szép lett tőle a bőröm. Viszont! A hajzsírosodás kb fél év után visszatért, kb 4 naponta kellett mosni, amikor pedig abbahagytam a szedését, ugyanolyan rossz volt, mint előtte..megmostam, és másnap már zsíros volt. A pattanások egy ideig nem jöttek vissza, csak 2-3 pici pattanás lett rajtam, de az egyáltalán nem volt zavaró. Most kezdtek visszajönni, két évvel azután, hogy abbahagytam a bogyó szedését. De igazából még így is sokkal jobb állapotban van a bőröm, mint pár évvel ezelőtt volt! Ha neked komoly önértékelési zavarokat okoz a pattanásos bőröd, ahogy nekem is okozott, akkor mindenképpen javaslom, hogy szedd a gyógyszert! Én ha visszamennék az időben, és előre látnám a mellékhatásokat, akkor is 100%, hogy elkezdeném szedni! Rám nagyon jó hatással volt. :)
2015. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Remélem nem ijesztettelek el a gyógyszertől.:) Szerintem bőven megéri ez a sok macera, nekem is szörnyen pattanásos volt a bőröm. Amúgy tök változó, mert van, akinek visszajön az összes pattanás 1 évre rá, hogy abbahagyta a gyógyszert, és van, akinek teljesen rendbe jön a bőre, és sosem jönnek vissza a pattanások. Gondolom, ez bőrtípustól függ. Igazából most aránylag jó állapotban van a bőröm, vannak rajta kisebb pattanások, de abszolút nem az a feltűnő, gusztustalan fajta, amilyen 4-5 éve volt. :) Ezekt korrektorral el tudom tüntetni. Na szóval, ha mégis visszajönnének, akkor majd újra elkezdem szedni, de egyelőre nem kell ettől félnem. :)
2015. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem veszélytelen gyógyszer, de valószínűleg az orvos mérlegelte az előnyöket és a hátrányokat, ezután írta csak fel. Alaposan el kell olvasni a betegtájékoztatót és szigorúan be kell tartani azokat a dolgokat, amik oda le vannak írva. Mivel lány vagy, a szedése alatt és utána még három hónapig nem eshetsz teherbe, mert fejlődési rendellenességet okozhat a gyermeknél, így ha nemi életet élsz, mindenképpen megfelelő biztonságot nyújtó módszerre van szükség (bár gondolom amúgy sem szeretnél 16 évesen anya lenni...). Mivel ahogy az első is írta, fényérzékenyítő hatása van, így nyáron alapból nem javasolt, napra pedig csak megfelelő fényvédelem mellett szabad menni. Májfunkciót sem árt mellette ellenőrizni, na meg gyantázni sem szabad mellette.

Egyébként én magam nem szedtem, de több ismerősöm igen, nekik jót tett, helyrehozta a bőrüket.

2015. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!