Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógynövény kapszulákba a...

A gyógynövény kapszulákba a szárított gyógynövény, amit tesznek, megegyezik az ugyanabból a gyógynövényből készült nem filteres, tasakolt teával? (Azt is szárítottnak írják, mint a kapszulában lévőt)

Figyelt kérdés

2015. okt. 8. 00:52
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez változó, van, hogy simán a szárított és őrölt gyógynövény kerül a kapszulába, van hogy a koncentrált tömény hatóanyaga és olyan is van, hogy más segédanyagokkal ill más gyógynövényekkel kiegészítik. Talán ha a konkrét terméket megneveznéd tudnék tanácsot adni. Így látatlanban azt mondanám, hogy a legtöbb esetben ugyan olyan hatásos a szárított vagy a frissen szedett növény forrázata is, legfeljebb több kell belőle mint esetleg egy koncentrált hatóanyagú készítményből. A kapszulákon általában fel van tüntetve a hatóanyag is. Nézd én sem a 6000-Ft-os kurkumát, gyömbért, stb , fogyasztom hanem a fűszerként forgalmazott 3-400 Ft-os változatát, ill a nyers lereszelt gyökeret, hogy a példánál maradjak.
2015. okt. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Orbáncfű készítményt kerestem, a Remotiv extra a legnépszerűbb ahogy láttam, ezen kívül Myrall kapszulát találtam, ami hatóanyag alapján hasonló, viszont nem tudom, lehet-e még kapni valahol. A Remotiv extrát kicsit soknak találtam, ezért gondoltam még a tea változatra, az jóval olcsóbb, főleg, ha ugyanaz kerül a kapszulába is.

Illetve az olajkapszulával vagyok még tanácstalan, azt írja "Összetevők 1 kapszulában: Orbáncfű olajos kivonata: 400 mg", ez azt jelenti, hogy a 400 mg-os olajkapszula megegyezik a sima kapszulával, ami 400 mg-os, vagy az olaj miatt ez valahogy megoszlik, kevesebb?

2015. okt. 8. 19:54
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Sajna ebben az esetben nem szárított növény van a kapszulákban hanem tömény hatóanyag, az-az nem váltható fel teával ha orvos írta fel. Nagy mennyiségű növényt felaprítanak és etanolban áztatják (tinktúra)majd a kivonatról elpárologtatják a szeszt és a tömény hiperol hatóanyag kerül a kapszulákba. Természetesen a pontos eljárást és mennyiséget én sem ismerem ezt csak azért írtam, hogy nagyjából lásd a különbséget. Az olaj és a bolti tinktúrák is gyengébbek a kapszulánál. Ezeket általában úgy készítik, hogy a növény virágzatát finomított olajban ill alkoholban áztatják, ebbe beleoldódik a hatóanyag (hipericin,stb). Ezekből is nagyobb mennyiség kell ahhoz, hogy felérjen a kapszulában található mennyiséghez. Ha viszont nem orvosi javaslatra szednéd csak úgy magadtól kipróbálnád, azt mondom nyugodtan próbáld ki a teát, valóban jó nyugtató tea készíthető belőle főleg ha kevered citromfűvel, alvászavar esetén valeriánával is (macskagyökér).
2015. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyelőre akkor megpróbálkozom a teával! :)
2015. okt. 10. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!