Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magánorvosnak szoktak a...

Magánorvosnak szoktak a vizsgálati díj mellé hálapénzt adni?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászhoz készülök, 17 éves vagyok, nem tudom, hogyan zajlik ez. Megkérdezem, mivel tartozom pl azt mondja 5 ezer ft, kifizetem és kész? Vagy adni illik egy 1000-rest legalább?

Ne nevessetek ki, segítséget kérek,köszi.


2010. márc. 17. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:

magánorvosnak konkrét tarifája van, és annyit adsz neki (se többet se kevesebbet) mint az ár.

általában ki van függesztve az árlista valahova jól látható helyre, vagy ha nem megkérdezed.

2010. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neki többet adni, ha magánorvosi rendelőbe mész.
2010. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Én is így gondoltam, de féltem tőle, hogy szokás, és akkor beégek előtte.
2010. márc. 17. 15:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Annyit még kérdezhetnék, látom ti jártasak vagytok ebben, hogy ha már csak gyógyszert íratok, olyankor szoktak valamennyit kérni, hogy megy ez?


Én egy magánorvosnál jártam még régebben, de ő csak az egyszeri vizsgálatért kért pénzt, a gyógyszert később ingyen írta ki, mert már a gépbe voltam.

2010. márc. 17. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de a gyógyszert a háziorvos is felírhatja, és az tuti ingyenes.
2010. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kiírhat olyan gyógyszert, ami pl nőgyógyász, bőrgyógyász ír ki? Ilyet még nem is hallottam, komolyan?
2010. márc. 17. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Fog.gátlót biztos, hogy kiírhat. És szerintem bőrgyógyászati gyógyszert is, ha magától nem is, akkor úgy biztosan, ha a szakorvos ír róla papírt.

Nekem az allergia gyógyszert így írhatta ki, hogy az allergológus írt egy papírt, és mondta is, hogy ezzel a papírral menjek a körzetihez, és felírhatja.

2010. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy mondod. Meg is kérdezem. Én 60 km utazok egy gyógyszer kiírásáért. Köszi, ez ha lehetséges, nagyon sokat segítettél rajtam.
2010. márc. 17. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Főleg, ha többször kell menni, mert mondjuk ilyen kúraszerű izé és sokáig kell szedni, akkor meg fog vágni rendesen a receptírással is. Mondjuk simán kijöhet 100 000 Ft-os óradíj. Még jó, hogy 1 perc alatt felírja :)
2010. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaj, ne rémissz már el. Mire rávettem magam, hogy elmegyek. :)
2010. márc. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!