Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki azért lesz rosszul a buszon, mert sötétben utazik?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok és a távolsági buszoktól nagyon "félek", sokáig egyátalán nem mertem felszállni rá, mert az nem áll meg olyan gyakran, mint a városi busz, meg mégiscsak távolabbra visz. Mostanában elkezdtem utazgatni (már jobban vagyok), ha világosban megyek és kilátok a buszból, mindegy hogy oldalra vagy előre, akkor nincs semmi baj, de sötétben valamiért, elkezdek szédülni/remegni, azt érzem, hogy forog a gyomrom, de csak olyan helyeken ahol teljes sötétség van, ha égnek a lámpák és látok valamit kintről, akkor nincs ilyen bajom. Nem tudom, hogy ennek van-e valami fizikai oka, vagy azért, van mert, ahogy körbenézek csak a sötét ablakokat látom és bezártságérzetem lesz tőle, + bebeszélem magamba, mert félek az utazási rosszullétektől. Tény, hogy ilyenkor ha elkezdek nagylevegőket venni és próbálom megnyugtatni magam utána jobb szokott lenni, de volt olyan is, hogy nem sikerült megállítanom és pánikrohamom lett.

16/L


2015. okt. 28. 00:42
 1/3 Bajer ***** válasza:
Mindig legyen nálad papírzacskó, nyomd a szádhoz és vegyél nagy lélegzetet. Ezt addig ismételd amíg kicsit elszédülsz, akkor vedd le a zacskót és lassan vegyél mély lélegzetet. Ez nyugtató hatású.
2015. okt. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem ezeket a módszereket, de köszönöm, hogy leírtad! :)

Az érdekelne igazából, hogy ennek most fizikai vagy inkább lelki oka van?

2015. okt. 28. 01:36
 3/3 Bajer ***** válasza:
Lelki oka van, a sötétségtől való félelem sok embernél előfordul, de vannak akik nagyon is szeretik pl. elalváskor a sötétet. Koromsötétben viszont rossz érzés járkálni ha ismeretlen helyen van az ember mert bármiben elbotolhatunk. Napfényben meg jobb kedve lesz annak is aki éppen rossz kedvű valami miatt.
2015. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!