Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik az a multivitamin...

Melyik az a multivitamin készítmény amelyikben sok az "A" vitamin?

Figyelt kérdés
Azt javasolták szedjek A vitamint, de nem akarok külön venni, amikor úgyis szoktam multivitamint szedni.Weboldalakon azonban nem tüntetik fel mindegyiknek a rendes tartalmát.Valamint azt sem tudom pontosan, melyek a megbízhatóak, hasznosak, hatásosak. Van-e köztük gagyibb, vagy csak részemre ismeretlen 1-2 típus?

2015. nov. 3. 18:39
 1/4 gömbicica ***** válasza:

A-vitamin-tartalmú élelmiszerek


A-vitamint tartalmaz a tej és a tejtermékek (főleg vaj, tejszín), a belsőségek (főleg a máj), a tojássárgája, a tengeri halak, a sötétzöld levélzöldségek (pl. saláta, brokkoli), a sárga zöldségek (pl. sárgarépa, sütőtök) és sárga gyümölcsök (pl. kajszibarack).


én inkább innen válogatnék, mint tabletták között.

2015. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, de én pl tejet sosem iszom és tejterméket se nagyon eszek mert fosok tőle. A májat meg nem szeretem.

Karácsonyig meg kevesebb mint 2 hónap van, nagyon sok a munka a munkahelyemen, amit ki is használok rengeteg túlórával és igazából nem is törődök most vele, hogy mit eszek. De leginkább párizsis szendvicset vagy konzervet, mert azt még éjjel is meg tudom venni a helyi kisboltba.

Elég ha valaki csak a nevét írja annak a fajtának amiben sok az "A", majd rákeresek. De a gugli mindent kiad csak azt nem amit kellene, arra hogy sok A-s multi...

2015. nov. 3. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
A sütőtöknek ráadásul most van a szezonja, és laktózmentes tej és tejtermékek is vannak. A zsír-olaj bevitelre is figyelni kellene, mert az A-vitamin zsírban oldódik.
2015. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gömbicica ***** válasza:

[link]


pl.

2015. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!