Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel lehetne lágyítani a...

Mivel lehetne lágyítani a székletemen, miért nem ürítek rendesen?

Figyelt kérdés

minden ürítésnél aranyerem van mostanában, mert általában erőlködnöm kell a székrekedés miatt. Sokszor csak kávéval, vagy azzal sem tudtam elmenni wc-re, viszont az aranyér miatt leraktam a kávét és kakaóval próbálkozok, de attól is csak érzem, hogy kellene menni wc-re, de ugyanúgy nem sikerül, csak erőlködök...

Mi lenne a hatásos, mit csináljak, hogy eltudjak menni wc-re? Mintha csak 3naponta tudnék normálisan



2015. nov. 4. 02:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Múltkor almalevet, szilvabefőttlevet, meg tejet ittam egymásra. Az is csak másodjára hatott és elég lassan. A vizet viszont elég gyorsan dolgozza fel a szervezetem.
2015. nov. 4. 02:38
 2/10 TR75 ***** válasza:

Rost-rost-rost.

Ha máshogy nem megy, akkor korpával (a korpa megköti a vizet, ezáltal lágyítja a székletet), pl. joghurtba keverve.

Nem mellesleg hasznos, ha rendszer van a mindennapjaidban.

2015. nov. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
zabpehely/zabkorpa + sok gyümölcs
2015. nov. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TR75 ***** válasza:
Ja, és még valami: bőséges folyadékbevitel, mert a rostok/korpa sok folyadékkal fejti ki a kívánt hatást.
2015. nov. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Reggel éhgyomorra 1EK olivaolaj (tökmagolaj), rá 2-3 dl citromos víz, v.narancslé, stb. Ne kávézz.

A neten sok tippet találsz a problémára. Ugyanúgy az aranyérre is.

2015. nov. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

györgytea.hu

Székrekedés

×

Székrekedésre a gyújtoványfű teáját ajánljuk heti kétszer este, a hét többi öt napján a mezei katáng főzetét (2-3 perces főzéssel készítjük) szintén este. Legalább egy hónapig érdemes ezt a kúrát végezni. Emellett ajánljuk rendszeres fogyasztásra a Gyuri bácsi által összeállított Aranyvessző teakeveréket, mely az epeműködést segíti. A borsmenta és általában minden mentafaj enyhén fokozza az emésztést. Enyhe hashajtó hatása van az akácvirág, az apróbojtorján és a szurokfű teáknak is. Emellett a rostokban gazdag étkezésre is figyeljenek: a lenmag kiváló rostforrás, a székletet is lazítja. Minden reggel egy teáskanálnyit fogyasszanak belőle, akár darálva, akár egészben, kevés folyadékban. Az alma is jó erre a célra, de csak reszelve, egészben hasfogó. A mozgás, fizikai aktivitás serkenti az emésztést, segít elkerülni a kellemetlen székrekedést.

2015. nov. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Irdatlan mennyiségű zöldséget kell enni krumpli, tészta, meg rizs helyett. Ennyi a megoldás. És sok vizet inni.
2015. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szamo77db ***** válasza:
48%
Átmenetileg megpróbálhatnád a Bolus Laxanst. Patikában kapható, recept nélkül. Olyan másfél ezer forint körül van az ára és gyógynövényekből van, ha jól emlékszem. Egy próbát megér.
2015. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
LENMAGPEHELY!!
2015. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én egy pohár vízben fel szoktam oldani fél mokkáskanálnyi aszkorbin savat (C vitamin por), és megiszom egyszerre. Legkésőbb fél óra múlva megyek is a wc-re. :)
2016. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!