Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm kijelentésn...

Egy ismerősöm kijelentésn nagyon felháborodtam. Az ő véleménye az, hogy nem is kell a rák ellenszerét feltalálni, mert sokan vagyunk a földön. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon húzna fel, mert szerencsére nem őrajta múlik, hogy feltalálják vagy sem. Akarják -e valóban gyógyítani vagy sem. Nekem is vannak ismerőseim, akikkel egyébként jóban vagyok, de tesznek olyan kijelentéseket amikkel nem értek egyet, de nem háborít fel. Nekem pl. a minap azt mondta az egyik haverom, hogy megérdemli Európa a migránsokat, tekintve amit tett Németország a zsidókkal, meg, hogy a magyar nép is erőszakkal foglalta el a területét.

Nekem is kicsit kiguvadt a szemem, mert aki ilyen kijelentéseket tesz az önmaga ellen is beszél. Lehet vannak igazságok ezekben a kijelentésekben, mint a Te ismerősödnek is, csak az embernek (sőt állatnak) az elsődleges célja az életben maradás, és az ilyen felfogás ellenkezik az alapvető, természetes ösztöneinkkel. Szóval nem felháborít, csak nem értem a hozzáállást. Ha mindenki így gondolkodna, már nem lenne ember a Földön.

2015. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ő örülne legjobban a valódi ellenszernek, ha neadj'isten róla, vagy közeli hozzátartozójáról derülne ki, hogy rákos. Nem hiszem, hogy boldogan felajánlaná a saját vagy gyereke/társa/szülője életét az emberiségért.
2015. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

gyanitom nem ez lenne a véleménye, ha őt vagy egy csaladtagjat tamadna meg a rák.

valóban sokan vagyunk a földön, de nem egyenletesen. vannak kevésbé fejlett országok ahol magukat se tudják ellatni, mégis 8-10 gyereket szulnek. ez az igazi probléma.. a jobb leti országokban is leginkább azok potyogtatnak sokat, akiknek alig van pénzuk.

ezen kéne változtatni.persze vallaljon gyereket a szegenyebb ember is, de elég 1-2t..felesleges közel 10 gyereket szulnie, ha utána nem tudja őket ellatni, iskolaztatni.. míg egy szegenyebb csaladban ha 1-2 gyerek van ott több lehetősége van a gyereknek a tanulásra is.. en is szegény családból szarmazok, de mégis egyetemre járok.. ha lenne még 5-6 testverem, kétlem hogy ezt megengedhetnek anyaek..


szóval az ismerősöd hülye... nyilván vannak problémák nepesedesugyileg.. de nem lenne rá megoldás, amit ő szeretne.

2015. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha valaki rákos lesz, az borzasztó, mindenkni tudja miért.

Viszont abban is igaza van, hogy tényleg túl sokan vagyunk a földön.

(Ha a földön mindenki európai életszínvonalon élne, akkor a föld mindössze két milliárd embert tudna eltartani a 7 helyett!!!!)

Hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz azt nem tudom...

2015. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!