Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik vitamint szedjem a sok...

Melyik vitamint szedjem a sok közül?

Figyelt kérdés

Jutavit?

Eurovit?

Vitaking?

Jó közérzet?

Lenkei?


Mi alapján tudnám eldönteni, hogy ezek közül melyik a jó? Van valami vitaminos felmérés, ami elfogulatlan, korrekt, s ezáltal irányadó lehet? Hol minősítik ezeket?


Olyan válaszokat nem kérnék, hogy: "Én a XY-t szedem, s nekem bevált." - Ilyen válaszoktól kíméljetek!



2015. nov. 11. 07:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Én lenkeit szedek, mert nekem az vált be...:)


Az a helyzet, hogy így felesleges volt feltenned ezt a kérdést.

Eleve nem írod, hogy milyen vitaminokat akarsz szedni? Minél több összetevős multivitamint, vagy csak b6, b12, c, meg mittudomén miféléket?

A vitamin az vitamin. Amiben ezek a készítmények rohadtul eltérnek egymástól, az az összetételük és a dózis.

Egy jutavitet nem tudsz egy napon említeni egy Lenkeivel.

Egyszerűen azért, mert ha megnézed azokat a vitaminokat, amelyik mindig multivitaminban megtalálható, azt fogod látni, hogy pl a Jutavit egy doboznyi vitaminja tartalmaz kb annyi hatóanyagot, mint pl a Lenkei egy napi(!) adagja.

Innentől pedig bonyolódik a sztori. Mit tekintesz korrekt felmérésnek? Az egészségügy által meghatározott "ajánlott napi mennyiség"-et? Mert ha azt, akkor neked elég egy Jutavit is, vagy bármelyik gyógyszertári vacak. Ha pedig olvastad Lenkei dr könyvét, vagy hallgattad egy előadását a vitaminokról, akkor tudhatod, hogy a napi ajánlott mennyiség éppen arra elég csak, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség. Példa: C vitaminból az ajánlás 120 mg/nap egy felnőtt embernek. Ez kb a vicc kategória.

Szentgyörgyi Albert szerint a napi javasolt adag legalább 1500 mg, amit később 3000-re módosított.

Az egszségügynek nem érdeke, hogy te vitamint szedj, mert akkor nem leszel gyógyszerfogyasztó és nem fogod a gyógyszergyárak zsebét tömni. De hogy ne legyen a dolog nagyon átlátszó, összeraktak egy ajánlott napi mennyiségi listát, azokból születtek az ilyen tessék-lássék vitaminok, mint a centrum, jutavit és társai.


Azt nézd meg, melyikben hány féle és mekkora koncentrációjú a hatóanyag és máris nem fogod feltenni a kérdésedet.

2016. jan. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!