Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rossz a magyar...

Miért ilyen rossz a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés

2015. nov. 21. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

1. Az orvosok ismeretei elmaradottak az aktuálishoz képest.


2. Az orvosok többsége nem a beteget akarja meggyógyítani, hanem meggazdagodni, ezért a beteget emberileg nem tiszteni, hanem csak eszközként tekint rájuk.


3. Az egészségügy szervezése sem megfelelö, nem lenne szabad egy rendelönek, kórháznak profitorientáltnak lennie, nem nyereséget kellene termenlnie, hanem gyógyítani.


4. Az államnak biztosítania kellene a megfelelö anyagi és tárgyi feltételeket (elegendö személyzet, gyógyszer stb), ami szükséges lenne ehhez.


5. A betegbiztosítás rendszere is rossz, mindenkit kötelezni kellene a tb fizetésére (nincs kibúvó), de ehhez feltétel lenne a fekete munka megszüntetése, illetve a legális munkák megfelelö ellenörzése, hogy ne legyen valaki 4 órára bejelentve, aki utána 12-t dolgozik.


Persze ehhez nemcsak az egészszégügyet, hanem az egész gazadságot át kellene szervezni - és ez az, ami MO-on nem lehetséges.

2015. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mert nem akarnak a politikusok eleg penzt tenni bele.


Roviden ennyi.

2015. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
A magyar orvosoknak hatalmas a szaktudása, ezért keresik és alkalmazzák őket a világ több országában. Az itthon maradók között is vannak kiváló szakemberek, például az én orvosom, aki műtött daganattal.
2015. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1: képzeld, a munkanélküliek után is kötelező TB-t fizetni. Van, akinek az önkormányzat fizeti.
2015. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Többek között a rossz tb rendszer miatt. Mint egészségügyis, el tudom mondani, hogy bizony az a pénz, amit az átlag magyar kifizet tb címszó alatt (ez átlagosan nem több 7-8ezer forintnál), a legjobb esetben még egy esztétikus fogtömés költségeit sem fedezi (fogorvosnak tanulok, ezért hoztam ezt példának). A gond ugyanakkor nem ezekkel a kis "beavatkozásokkal" van, hanem ugyanebből a tb-ből kell 800ezer diabeteses beteg inzulinját kifizetni (a három havi adag 200ezer forint körül lenne, amúgy a páciens pár ezer forintot ad érte), a szív és érrendszeri beavatkozások több milliós költségeit fedezni (egy aneurysmás beteg draftja személyre szabottan készül, 5 millió forint csak a készülék, műtétről és egyebekről még szó nem volt) és még lehetne folytatni. Egyszerűen a tb-re szánt összeg, mondjuk ki, puttony fingra nem elég. És lehet azt mondani, hogy állambácsi lenyúlja a felét meg tudom is én, de a fentebb hozott példáim alapján is kitalálhatja bárki végzettségtől függetlenül, hogy valóban nem sokat fedez az a kevéske pénz. A magyar egészségügy akkor fog felfelé ívelni, ha

- a legjobban fizetett munkák között a sportoló nem előzi meg az orvosokat, ápolókat

- a tb rendszert teljes mértékben átvariálják, ami persze sokaknak nem fog tetszeni, de az az összeg, amit jelenleg átlagban fizetünk mindössze a sürgősségi beavatkozások fedezését biztosítsa, semmi mást

- az előbbiből adódjon a szabad orvosválasztás lehetősége

- legyen egyéni felelősség, és itt hangsúlyoznám ki, hogy ez a rész áll mindenek felett. 800ezer diabeteses betegből ugyanis több, mint 750ezren a kettes típusútól szenvednek, ami a közhiedelemmel ellentétben saját felelősségre vezethető vissza. Van genetikai hajlam, de a kiváltó ok nem az, hogy már a nagymamának is volt ilyenje, hanem az elhízás, a mozgásszegény életmód, a zsíros cukros ételek. Mindenki, aki egészségügyben van tudja ezt, azok ellenkeznek, akik etéren tanulatlanok. Ez pedig így van, bárki bármit állít, így is marad. Az érrendeszeri betegségek döntő többsége pedig úgy szintén az elhízástól, a sport hiányától , a dohányzástól alakul ki. Amíg az emberek nem vállalják a felelősséget a saját testükért, addig az egészségügy sem tud ennél jobb körülményeket teremteni. Nekem, mint egészségügyisnek, ez a véleményem. Sokaknak ez nem tetszik, és sokan belém fognak most kötni, de engem ez azért nem zavar, mert a villanyszerelő apám is bármikor kioktat engem a fogpreparálás rejtelmeiről, nem okoz törést bennem hozzá nem értő emberek fröcsögése.

2015. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

[link]


Magyarország 31. a 32 európai ország közül ! Csak Ukrajnát előzzük. Előttünk van Románia, Bulgária,Szerbia, Macedónia,Bosznia ! A számok nem hazudnak ! Ez az igazság ha még fáj is !!!

2017. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!