Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Szinte állandó fülzúgásom van (vérnyomásom rendben). Mi lehet a probléma?

Keress kérdéseket hasonló témában: fül-probléma

2015. nov. 22. 10:47  Privát üzenet  

A válaszok
CT-re kéne menned, ha ott sincs semmi, akkor lehet stresszes eredetű.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2015. nov. 22. 11:02 Privát üzenet
A felnőtt lakosság 70 %-nak van fülzúgása. Általában nem is a füled zúg, hanem az agyadban egy hajszálér hozzáér valamihez, vagy csak be van szűkülve. Na mármost ha ezért vállalsz egy agyműtétet, akkor megpróbálkoznak vele. Az esély hogy jó helyen szúrnak, vágnak, tépnek, az kb 0,00000000001%. Sajnos neked kell döntened.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2015. nov. 22. 12:44 Privát üzenet
Lehet meszesedés is az oka, ettől vagy egy ér szűkül be, vagy összeáll az üllő és a kalapács, úgy összemeszesedik, hogy csak protézissel oldható meg. Fiatal korban idült gyulladás is okozhat ilyent. Keress fel rgy orvost, aki elküld majd hallásvizsgálatra, mert abböl sokmindenre fény derülhet, és a további vizsgálatok irányát is megadja. Vigyázz,mert a fülzúgás oka végleges hallásvsökkenést okozhat!

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2015. nov. 23. 15:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

# 4/10Időpont 2015. nov. 24. 03:35 Privát üzenet
Nekem is volt fülzúgásom, kiderült, hogy a nyakam meszesedik. Jártam gyógytornára, most is rendszeresen járok csontkovácshoz, minden nap átmozgatom a nyakam, vállam és elmúlt.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2015. nov. 24. 08:53 Privát üzenet
Nemes Zoltán nevű felhasználó válasza:

Nekem a dobhártyám szakadt be.Azóta zúg a fülem, km 30 éve.

Ne foglalkozz vele.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2015. nov. 24. 17:11 Privát üzenet
A fülzúgás gyakorlatilag népbetegség, 60 év felett a nagy többségnek van. A legtöbb esetben érszükület, érelmeszesedés, a nyak elmeszedése okozza. A gyógytorna sokat segít, na meg az érrendszer rendbetéttele, de apámnál rövid időre (1 nap) az infulzió is megoldotta a gondot.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2015. nov. 27. 15:24 Privát üzenet
MesiT nevű felhasználó válasza:

Szia

Nekem is volt fülzúgásom, 1-2 nap zúgás után pedig jött a szédülés ami olyan erös volt, hogy nem tudtam felállni. 8 hónapig küzdöttem vele aztán elmúlt. Nem igazán tudták megállapítani, hogy mi okozta, de vírus fertözésre gyanakodtak.Volt elötte egy elég komoly megfázásom ami nem jól lett kikezellve. Fül orrr gégészeten voltam ahol végeztek Caloriametriás vizsgálatot, majd kaptam Isoprinosin, Betaserc, Nootropil tablettákat. Ezek után jobb volt de késöbb még visszatért a betegség bár már nem volt annyira intenzív. Ebben az idöszakban elég magas stressz hatás alatt is voltam. Észrevettem, hogy amikor a legnagyobb volt a nyomás akkor a betegség rendszerint elöjött, amikor a stresszt kiváltó tényezö megszünt elmúlt a zúgás is.

Lehet Meniére betegség is.Mindenképpen menj el elöször a fül- orr gégészetre az javaslom és gondold végig azt is van-e olyan dolog az élertedben ami nyomaszt.

# 8/10Időpont 2015. nov. 28. 07:59 Privát üzenet
Vény nélkül kaphatók közül ajánlom a ginkgo biloba tartalmú készítményeket, az agy vérkeringését javítja, nekem használt fülzúgás ellen. Legalább egy hónapig kell szedni rendszeresen, hogy hatni kezdjen.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2015. nov. 29. 10:51 Privát üzenet

Mielőtt megírod a végrendeleted , és DIY agyműtétet hajtasz végre !

Lehet viaszlerakódás is , amit az orvos kimoshat egy injekciós fecskentő és némi langyos víz segítségével , pár perc alatt .

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2015. dec. 1. 06:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az állandó fogszabályzómat 1 napja hordom. Nem bírok semmit sem enni, de tényleg semmit. Mit tegyek?
A tisztasági betét állandó használata tényleg elősegíti a fehér folyást? Ilyenkor mi a teendő?
állandó köhögést okozhat valami mentális probléma?
Has szúrások,1 napig tartó menstruáció, erős alhasi görcsök. Állandó (sok) folyás. Valaki volt már így? Ha igen, mi volt a probléma?
Depresszio es allando faradtsag, aluszekonysag kezelesere otletek?
Milyen probléma lehet, ha a jobb vesémnél állandó érzésem van, ami nem kellemetlen, csak mindig jelen van? Hogy lehet diagnosztizálni ha baja van?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!