Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha folyamatosan 12-13 fok van...

Ha folyamatosan 12-13 fok van a lakásban, az milyen egészségügyi kärokhoz vezethet?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
HA rendesen felöltözöl, akkor semmilyenhez.
2015. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Moon_Walker ***** válasza:
Szarrá mennek az izületeid hosszú távon.
2015. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ízületi gyulladás-alias rheuma, meg mentálisan sem pozitív élmény.
2015. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Folyamatos megfázás , vese tüdőgyulladás . Minimum 18 cfok ami szükséges .
2015. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérjetek segítséget az önkormányzattól. Gondolom, kaptok valamiféle azonnali segélyt, titeket meg elvisznek a munkaügyi hivatalba és adnak nektek közmunkát.
2015. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
MÉG SZÉP! Ízületi gyulladás, reuma. Én 13 fokban nem bírnék megmaradni, bakker! Nem tudom te hogy vagy vele, de én szeretek a hideg utcáról egy jól fűtött házba bemenni.
2015. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egész télen? Jó kérdés. Nekem nem lenne bajom szerintem, leszámítva a mentális problémákat, elég elfajzott állat vagyok, a legtöbb állat kint van a fagyban is.

Laktam 8 fokban, igaz, csak 11 napig. Ennyitől eszembe sincs megfázni. Inkább az zavart, hogy nincs pénzem ételre, a hideg nem volt gond, mosdani is lehet annyiban :D Wc nem volt, csak budi kint a fagyban. A régiek is oda jártak -20 fokban 80 évesen is. Kibírható, de nekem is leesik a komfortérzetem 16 Celsius alatt (néha 18 alatt is fázom, de az még nem vész). A következő határ a 13 Celsius... Alatta állandóan fázom, ha nem vagyok extrém jól felöltözve vagy nem mozgok.

De van, aki 15 fölött nem tud aludni és megmártózik a lékben. Brrr, szerintem nekem megállna a szívem...


Az ízületprobléma az egyetlen, amire nem tudom azt mondani, hogy OK, mert fogalmam sincs. Még azt sem tudom, hogy biztosan igaz-e, hogy a téli motorozás észrevehetően árt az ízületeknek, nem olyan egyszerű az élet (s ott a hőmérsékleten túl a sebesség is bejátszik s az öltözet is, persze). Van egy hit, hogy mi árt az ízületeknek, de tudományos cikkeket, kísérleteket nem ismerek e témában.

2015. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De azért elég elfajzott lenne az ember, ha nem bírná ki a jóval magasabb hőmérsékletet, mint amiben a hozzá hasonló állatok jól megvannak.

Fagyban teljesítménytúrázáskor sem jut eszembe aggódni az ízületeim miatt, bár az is igaz, hogy akkor mozgok. Szóval jó kérdés, mi árt az ízületeknek...

2015. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az izületeknek sokkal többet árt a 24-26 fokos szoba télen, ahonnan a -10-be kimenni sokkal ártalmasabb, mintha csak 16 fokos szobából menne ki. Ugyanis ami árt, az hömérséklet különbség!
2015. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!