Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes napi 1000 mg C vitamin...

Balanus_concavus kérdése:

Érdemes napi 1000 mg C vitamint szedni?

Figyelt kérdés

[link]


Kb. másfél hónapja ebből szedek napi 1 tablettát, ill. mellette szedek multivitamint. Előtte állandó fáradtság, levertség és aluszékonyság jellemzett, azóta viszont javult a közérzetem, a teljesítményem és fittnek érzem magam. Azonban olvastam arról, hogy a túl sok C vitamin sem tesz jót, vesekövet okozhat, ill. problémás lehet az ún. szintetikus C vitamin. Hozzáteszem, hogy erős dohányos vagyok (napi másfél doboz), szóval ilyen aspektusból is indokolt lehet a nagyobb dózis. Azonban aggaszt, hogy bár rövidtávon teljes mértékben pozitív hatásokat érzek, viszont hosszútávon lehetnek problémák?



2015. nov. 26. 16:07
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
72%

Én azt mondom, neked kell eldöntened, hogy mit hiszel el és mit nem. Mindenki azt mondja, amiből haszna van.

Ki venné a sok gyógyszert, ha egészségesebbek lennénk?

Kb. ugyanannyi helyen bizonyítják, hogy vesekövet okoz, mint ahány helyen azt, hogy nem. :D

2015. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasgattam erről, s szerintem 1000 mg erős dohányosnál nem gond. A vesekő kicsit fel van fújva, persze feleslegesen brutális mennyiségeket nem érdemes szedni. 1000 mg-ot sokan szednek, probléma nélkül. A C-vitamin annyira ártatlan, hogy szinte az életmódod bármelyik más eleme károsabb...


(Személy szerint nem szedek C-vitamint, max. nagyon ritkán, az ételkészítéshez használt kevés aszkorbinsav miatt, de nem tartom kicsit sem vészesnek, ha valaki 1000 mg-ot szed.)

2015. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
Annyi, hogy érdemesebb kétszer 500mg-ot szedni, mert a nagyrésze kiürül a szervezetedből mielőtt hasznosulni tudna.
2015. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!