Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez utalhat vérszegénységre?...

Ez utalhat vérszegénységre? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag úgy nézek ki, mint egy hulla. Hófehér, sápadt bőröm van, nagyon sötét karikák a szemeim alatt, gyakran fáj a fejem, illetve eléggé fáradékony vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok koncentrálni. Az idő múlásával egyre jobban erősödnek a tünetek. Nem mondanám tökéletesnek az életmódomat, sem a táplálkozásomat, de időnként amikor megtehetem rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, ezenfelül rengeteg vitamin és ásványi anyagban gazdag ételeket eszek. Az utóbbi 2 hónapban elkezdtem edzeni, aminek hatására magas vitamin- és ásványi anyag tartalmú táplálékkiegészítőket szedek. Tudom jól, hogy nem helyettesítheti az egészséges táplálkozást, de amikor nincs rá lehetőségem, jó alternatívának tűnik.

Akármit teszek, semmit sem javul az állapotom. Talán a kardió edzést követő 1-2 órában kicsit javul a koncentrációs képességem, de utána ismét visszaesik.

Ahogy elnézem, nem én vagyok az egyedüli a családban, viszont nálam a legerőteljesebbek a tünetek. Egyedül a bátyám kivétel ez alól, de ő más apától származik, lehet ez a szerencséje.

Mit tehetnék még ellene? Kezdek belefáradni. Nagyon feszült vagyok miatta, mert így az érettségire sem vagyok képes készülni. Ez az állandó fáradtságérzet kikészít. Nem izomfáradtság, épp ellenkezőleg. Mintha az agyam nem lenne képes pihenni az éjszakák folyamán. Pedig az alvásszokásaimon is változtattam.

Annyit még hozzáfűznék, hogy a koffein kikészít. Eleinte mintha majdnem minden problémám megszűnne, de utána napokig csak szenvedek, ráadásul a tüneteket is erősíti.

Hétfőn feltétlenül felkeresem az orvosom, és alapos kivizsgálást kérek. Eddig csak 1-1 tünettel mentem el hozzá(fejfájás, karikás szemek, sápadtság), de az volt a válasza, hogy ha a húgom is ugyan ebben a cipőben jár, akkor nem lehet vele mit kezdeni, ugyanis öröklött(meg se próbálta kivizsgálni...). Azóta átkerültem a gyerekorvostól egy felnőttorvoshoz. Remélem tud segíteni, mert már kezdek megbolondulni.



2015. dec. 5. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűznék, hogy a vérkeringésem sem tökéletes. Hidegebb évszakokban, mint például ősz, tél, illetve tavasz eleje, konkrétan jéghidegek a kezeim.
2015. dec. 5. 14:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Csináltass egy vérképet, abból kiderül. A tüneteid valőban anaemiára utalnak, ha táplálkozol rendesen, akkor viszont nem biztos, hogy vastól (bár ezt a vérkép fogja mutatni).

Megkérdezhetem, hogy bővebben milyen jellegű ételeket fogyasztasz? Olyasmire gondolok, hogy vörös húsok, véres hurka, spenót, C vitaminban gazdag friss gyümik és zöldségek. Ezek mennyire vannak?

2015. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*mármint vashiánytól.
2015. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Disznó, csirkehúsok, napi szinten főtt tojás, vagy rántotta(általában 4-5 tojásból), és mivel anyám szereti a zöldségeket, gyümölcsöket, szokása telepakolni a levest répával, krumplival, néha-néha paradicsommal, illetve paprikával. Mostanában mániámmá vált, hogy mindenhez 200-300 gramm savanyú uborkát eszek. Ezenkívül havonta-kéthavonta szoktunk kapni almát, körtét, diót a rokonoktól. Mondjuk az nem tart sokáig, egész nap tudnám enni. Ha van itthon paradicsom, akkor a nap folyamán többször szoktam magában eszegetni. A húsokat, illetve leveseket általában 200-250 gramm tésztával szoktam enni, naponta többször. Ezeken kívül rengeteg gyorskaját szoktam enni pl. teszkós fasírt.

Tudom, nem a legjobb az étrendem, de nem rajtam múlik, mivel még eltartanak. Ezért(is) ruháztam be táplálékkiegészítőre.

2015. dec. 5. 20:45
 5/5 A kérdező kommentje:
A vérképem szerint nem vérszegénység áll a háttérben. Minden érték az aranyközéputat járja. :(
2015. dec. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!