Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mikrohullámú sugárzás...

A mikrohullámú sugárzás mennyire káros az egészségre? Lesz bajom attól, ha egy szétszedett mikrót működésre bírtam?

Figyelt kérdés

Hosszú percekig üzemeltettem az udvaron egy régebbi mikrohullámú sütőt leszedett ajtóval, hogy áthidaltam az ajtó kerete mögötti kapcsolókat. Utána kiszedtem a magnetronját, meg a kapcsolódó dolgokat és úgy helyeztem áram alá. Az első pár másodpercben álltam szembe vele, utána oldalt álltam, a sütőtér magasságában az alhasi részem volt, ahogy álltam a kisasztal mellett. Amikor kiszedtem a magnetront az már egyáltalán nem volt felém fordítva, csak be volt kapcsolva meg nagyjából fél m-re tőle elé tettem a kezem.

Lesz belőle valami egészségügyi bajom? Okozhat valami genetikai károsodást?



2015. dec. 6. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mai napig nem mondja meg senki. De: milyen messze voltál? Golyóilag?
2015. dec. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy az egészhez fél m-en belül álltam. Arra is kíváncsi lennék, hogy a herémre ez hogyan hatott. Lehet ettől még (egészséges) gyerekem a jövőben? A mikrohullámú sugárzás képes károkat okozni élő szervezetben? Ha igen mekkorát és mennyire halálos?
2015. dec. 6. 23:59
 3/12 anonim válasza:
24%
A mai mikrohullámú sütőktől olyan 30 méter távolságban kéne állni miközben üzemelnek.Próbáld ki hogy kihúzod, beraksz egy telefont és felhívod.Ha az hullám bejut akkor a mikrohullám is kijut...
2015. dec. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Kicsapja a fehérjéket. Ne haragudj,nem tippelnék,nem vagyok orvos.
2015. dec. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi. Aki szerint 30 méterre kéne állni, az valószínűleg nincs tisztában azzal, hogy a sugárzás mértéke a mikrótól való távolsággal nem lineárisan, egyenes arányban csökken, hanem exponenciálisan, tehát fél, egy méteren belül teljesen ártalmatlan az a sugárzás ami kijut.
2015. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Arról nem beszélve, hogy a telefonos "teszt" egy mondvacsinált néphülyítés. A mikró 2400 Mhz körüli hullámhosszon működik, a telefonok pedig átlag 900-1800 körül, tehát az az árnyékolás a telefon jelét simán beengedi, de a mikrohullámból egy darab sem jön ki. De ha igen, attól sem lesz semmi bajod, mivel nem ionizáló sugárzás.
2015. dec. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
80%

Szia!


Ez azért eléggé meggondolatlan cselekedet volt! Ilyet nem szabad csinálni, még véletlenül sem! A mikrohullámú sugárzás nem olyan, mint ha csernobil mellett lennél, hanem piszkosul melegít! A bőrödet és belső szerveidet melegítheti, mégpedig úgy, hogy észre sem veszed, már kész a baj! Valószínűleg, ha nincs bőrpír sem, akkor megúsztad, de azért figyelj oda, hogy nincs-e égési sérülésre utaló nyom. (Valószínűleg nincs, azt már láttad volna!) A gyerek kérdés, meg hát ez olyan, mint amikor forró vízbe ül a delikvens, hogy ne legyen gyerek, azaz a meglévőket elpusztíthatja, de a később termelődőkkel már nem lesz gond!


750-900W még a távolság köbével számolva (fél m) is gondot okozhat, mert mi van akkor ha a magnetron jele fókuszálva van? Ha ez az igazság, akkor nem köbös összefüggés van a távolsággal.

2015. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%

6 Ezt a logikát meg honnan szedted ? A telefon és a mikró hullámhossza között 3cm az eltérés az egyik 15cm a másik 12cm . Miféle árnyékolás az ami különbséget tud tenni a kettő között .


A mikrók ajtaján ugyan az a szabványos pár mm átmérőjű kis lukacsos lemez van .ha ezen átmegy a 2,5ghz akkor át megy a 1,9ghz is .

2015. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Csak úgy tájékoztatás végett: Elvégeztétek a telefonos kísérletet? Mert én el, a telefon kussolt. Amúgy pedig az árnyékolás méret szerint válogathat.
2015. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem csörög ki, de attól, hogy valakié igen, az nem jelenti azt, hogy életveszélyes szar a mikrója, hanem valószínűleg vagy más technológiával van árnyékolva, ami specifikus az ő hullámhosszára, vagy egyszerűen nem tökéletes az árnyékolása, de akkor sem veszélyes.
2015. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!