Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a teendö?

Ilyen esetben mi a teendö?

Figyelt kérdés
Már tettem itt fel kérdést de felmerül néhány probléma. 21 éves vagyok, 16 évesen kimutatták, hogy laktóz intoleráns vagyok, így szigorú diétát írt elö az orvos. Erröl van klinikai igazolásom. Ezek után csak a háziorvos vizsgált meg, hogy változott-e az állapotom. Azt mondta, hogy elég csak hozzá járni, már nem kell szakorvos. Viszont a betegségem mai napig fennáll és utánaolvastam, hogy lehet igényelni tartós betegségre vonatkozó kedvezményeket. Elég lesz csak a klinikai kimutatás plusz a háziorvos igazolása, hogy a betegség még igenis fennáll 5 éve? Nagyon rá lennék szorulva mivel a laktózmentes étrend nagyon drága és nem tudjuk normálisan finanszírozni. A tejnek literje 500 ft körül van, sok gyógyszert nem szedhetek aminek a segédanyagai között szerepel a laktóz, továbbá szinte minden élelmiszerben van, kenyér stb. Eddig úgy oldottuk meg költségkímélés miatt, hogy iskolába estire jártam így csak vizsgára mentem be mert a hét többi napján akármit ettem ami csak minimálisan is de tartalmaz laktózt, egész nap a mellékhelyiségben ültem iszonyú hasi görcsökkel. Amíg iskolába jártam ezt meg lehetett oldani, de dolgoznom kellene és így az sem megy. Mit tehetek? Elég az az igazolás?
2010. márc. 24. 15:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!