Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tesz majd a doki, ha...

Mit tesz majd a doki, ha meglátja a vágásokat a karomon?

Figyelt kérdés

Nagyon sz@rul vagyok, szédülök, fáj a fejem, reszketek, hányingerem van.

Nem tudok holnap suliba menni...

De van pár vágás a karomon, elég régiek, 2-3 hetesek, de még látszanak.

Félek, hogy a doktornő megszólja...

Esetleg van valami ötletetek, hogy mit mondjak neki? :( Apával kell mennem, mivel még 18 éven aluli vagyok, és nagyon aggódom.



2016. jan. 19. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a szüleiddel menned orvoshoz. Elmehetsz egyedül is, de ha elmegy veled valamelyik szülőd, nem kell hagynod, hogy bemenjen veled az orvosi szobába.
2016. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Pedig az váróterembe ki van téve hogy 18 éven alulit csak szülővel/gyámmal fogadnak.

Mindegy, inkább megmondom apának hogy várjon kint, remélem megérti :)

2016. jan. 19. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az igen érdekes amit kiírtak a váróteremben. De most nem is ez a téma. Ha kiírták, akkor egyelőre nem tudsz mit tenni, csak elmenni a szülőkkel. Ha a szülő megérti, maradjon a váróban, akkor rendben van. Ha Te szeretnéd, hogy bemenjen veled apukád, az is rendben van. Ha nem szeretnéd, hogy bemenjen veled a dokihoz és nagy valószínűséggel apukád mégis bemenne veled, akkor hívd fel a dokit és jelezd, holnap mész, Te nem tudsz hatni az apádra és küldje ki az orvos a vizsgálóból, ő maga.

De igazándiból Te a doktornő miatt aggódsz, mit fog szólni a karod miatt. A helyedben nem aggódnék. Előfordulhat olyan doki, aki nem jól kezeli az ilyen helyzeteket, de ekkor azonnal kerestek egy másikat és átiratkozol hozzá.

Szóval nagyon sok háziorvos találkozik olyan fiatallal, akiknek vágások vannak a testén. Nagy valószínűséggel nem fog ítélkezni, hanem elmondja neked, ki és miben tud segíteni ez ügyben.

Semmi esetre nem ajánlom, hogy magadra maradj ezzel a helyzettel, állapottal, szorongásoddal, önmagad ellen fordított agresszióval, de még sok minden másnak is lehet nevezni. A helyedben nem aggódnék mit szól hozzá, hanem a rosszulléted megvitatása közben, után mindenképpen kérnék tőle segítséget a vágásokkal kapcsolatosan. Tudni fogja a teendőket és javasolni fog neked valamit. Nem fog idiótának nézni, nem fog veled kiabálni, hanem segíteni fog. (Ha nem együttműködő a háziorvos, akkor mint írtam, keresel más orvost a rendelőben vagy a neten).

Ezek a vágások később elég intenzív pszichiátriai kórképekhez is vezethetnek, no meg gyógyszerfogyasztásokhoz és még egyebekhez, amik nem veszélytelenek.

Ha nem szeretnél erről a háziorvosoddal beszélni, akkor nem beszélsz vele erről. De beszélj az iskolapszichológussal vagy védőnővel. Ha velük sem szeretnél erről beszélni, akkor hívd fel a helyi pszichiátriai gondozót (google), jelezd, nem vagy 18 éves és kérdezd meg, hová fordulhatsz szülő nélkül (vagy szülővel).

Én valószínűleg beszélnék a vágás miatt a háziorvossal, ha tudom, nem egy kiégett és elutasító ember. Ha nem ilyen, nem gondolkodnék, megbeszélném vele a további teendőimet.

Figyi! A vágások megmaradnak. Sok-sok emberrel találkoztam, akik gyerekkorukban vágták magukat. Egytől-egyig ezek az emberek kisebbségi érzésekkel küszködtek, önbizalom-hiányosok voltak és nem tudtak teremteni párkapcsolatot, mert szégyellték a vágásaikat, hegeiket. Persze biztosan voltak/vannak olyanok is, akik azóta megházasodtak és csak egy régi rossz emlék lett belőle, amivel naponta szembesülnek így is fürdések alatt.

Gondold át: mersz segítséget kérni, tényleg nem fognak dilisnek nézni, hanem egy olyan embernek, aki tenni szeretne azért, hogy jobb legyen az élete. Mielőbbi gyógyulást kívánok.

2016. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy megemlíti.

A szüleim nem megértőek ezzel kapcsolatban. Ezért is az a félelmem, hogy megtudják.

Nem érdekel a doktor/nő véleménye. Csak ne mondjon semmit a szüleimnek.

2016. jan. 19. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor én azt tenném, felhívnám a dokit és megkérném, ne engedje be a szüleidet, mert olyat szeretnél megbeszélni, amit nem akarod, hogy meghalljanak és a doki később se mondja el a szüleidnek a dokival való beszélgetésedet. De beszélnék apukáddal is, hogy szeretnéd, ha a váróban maradna. Ha már nem tudsz vagy nincs lehetőséged a dokit felhívni és apukád is jelezte, ő bizony bemegy veled a vizsgálóba, akkor ezt tenném: írnék egy pár soros levelet és amint kijön az asszisztensnő, odamennék az ajtóhoz, mintha a TAJ-t akarnád átadni, de ezt a cetlit adod oda, hogy csak bent olvassák el, halkan közölve. Ebben az állna, hogy van egy intim problémám és kérem, küldjék ki az apámat, mert nem akarok előtte erről beszélni. Olvasható név és köszönöm felirat. Ha nem szokott kijönni az asszisztensnő, akkor a rendelőben valahogy add a kezükbe a cetlit. Apukád úgysem fogja tudni, hogy veled kapcsolatos az, amit éppen akkor olvasgatnak. Vagy kérd meg a barátnődet, menjen veletek és ő álljon fel, amikor kijön az asszisztensnő és ő adja át ezt a kis levelet titokban. Na ilyennel is volt már dolgom és az orvos komolyan vette a fiatal kérését és kitessékelte a szülőket. Aztán később behívta őket a vizsgálóba és árnyaltan, óvatosan közölt velük olyan dolgokat, amiket meg tudott velük osztani.

Első lépésben apuddal beszélnék, hogy már idősebb vagy és nem akarod, hogy bemenjen veled + szólsz az orvosnak, ha észreveszi a vágást, hogy kérsz tőle segítséget, de ne beszéljen róla a szüleidnek.

2016. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!