Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista vagyok,...

Első éves egyetemista vagyok, vizsgaidőszak majdnem végén legszívesebben csak aludnék egész nap. Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés

Az egész félév alatt heti rendszerességgel volt, hogy kihagytam 1-2 éjszakát alvás nélkül és minden nap reggel 7-től este 7-ig az egyetemen voltam. Nem is beszélve a mindennapos stressztűrésről, amikor a fél napos munka átdolgozását kérik másnapra (pl. ilyenkor is van -1 éjszaka)

Nagyon jól bírtam, fittnek éreztem magam, mivel mellé egészségesen is étkeztem/étkezem.


Az első vizsgaidőszakba léptem. Bár nem hagyok ki éjszakákat így is minden nap későn fekszek, korán keltem.


Eddig négy vizsgán vagyok túl, még kettő hátra van a jövő héten.


Viszont... az a problémám hogy az utóbbi egy hétben próbálok legkésőbb éjfélkor elaludni mégis másnap csak 11kor tudok kikászálódni az ágyból mert olyan fáradtságot érzek mindenemben és EGÉSZ NAP álmosság van rajtam és levertség. Ez ismétlődik minden nap.


Napi legalább 2 liter vizet beviszek a szervezetembe, gyümölcsöt is sokat eszek, nem éhezek, minden rendben van az életvitelemmel.


Mit tegyek hogy ne legyen rajtam ez a mindennapos kábultság?


A tanulás is nehezebben megy így, sajnos.


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 30. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, baromira le van terhelve a szervezeted, hiszen mentálisan egész nap fokozottan üzemelsz, és valószínűleg a mozgást sem viszed túlzásba. Én azt javaslom első körben, hogy próbálj meg a tanulás közti kis szünetekbe egy kis mozgás beiktatni, mert a sport is élénkít.
2016. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!