Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ennyire büdös a fingom?

Miért ennyire büdös a fingom?

Figyelt kérdés
Olyan szinten büdös, mint egy pöcegödör. A haverjaim csúfolnak is miatta. Embertelen a szaga.. Mitől lehet??? Én is köhögő görcsöt kapok tőle...

2016. febr. 9. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az intenzív szagú szellentésnek lehet súlyosabb bélrendszeri oka is, a táplálkozáson kívül-belül.

A helyedben mindenképpen megbeszélném ezt a háziorvossal. Ő valószínűleg kiír laborvizsgálatot és elküldhet gasztroenterológushoz is.

Ha mindig "pöcegödör"-szagú, az nagy valószínűséggel betegségre utal.

2016. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

azért arra kíváncsi vagyok melyik orvos küld el emiatt laborra, és hogy megdugatnád-e magad emiatt.

Ne idegeskedj,

rossz emésztéssel, puffadással a gyógyszertárt is megpróbálhatod, normaflor

2016. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A háziorvos elsődlegesen székletvizsgálatot ír elő, aztán jön a következő lépés.

Azt gondolom, ha baj van, inkább vizsgáltassa ki magát az ember, mintsem akár súlyosabb állapotba kerüljön, mert cikinek érzett valamit vagy egyszerűen nem vette komolyan a tünetet.

Egészségügyis vagyok. Tudom miről beszélek! Itt nem patikaszereket kell először venni, hanem orvoshoz kell fordulni, mert olyat írt le a kérdező, amivel egyértelműen ide kell fordulnia.

2016. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rothasztó dolgo9kat eszel, iszol.
2016. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Kerüld a szénsavas dolgokat, és szedj probiotikumokat.
2016. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először próbálj ki valami probiotikumot (normaflore stb). lehetséges a bélflórád rossz. ha nem segít, nézz szét az étkezési szokásaidban, ha pl. sok babot, tojást eszel ne lepődj meg :D

ha ez sem segít, javaslom az orvost, nekem is voltak/vannak ilyen problémáim, lehet gyulladásban vannak a beleid, ezt így nem lehet ránézésre megmondani. plusz az orvos ha felír valamit, valószínű olcsóbb,mintha a patikába mész csak úgy vénynélkülit venni.

2016. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
A szarmolekulák okozzák. A fingban elsősorban metán van, de rengeteg szarmolekulát is tartalmaz, és az emésztés során ezek más-más kovalens kötésbe rendeződnek. Valami olyasmit ettél ami olyan kötésbe rendezi a szarmolekulákat hogy istentelenül bűzlenek.
2016. okt. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

Nincs olyan, hogy "szarmolekula"! Pláne nem tud "kovalens kötésbe rendeződni".

Ennyi sületlenséget összehalandzsázni...

A bélgáz általában nem szagtalan. Ha feltűnően erős szaga van, az lehet a táplálkozásod miatt, emésztési vagy más egészségügyi probléma miatt is. Ha tartósan fennáll ez az állapot, én mindenképp orvoshoz fordulnék a helyedben.

2019. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!