Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásokat mivel érdemes...

Pattanásokat mivel érdemes kezelni, hogy eltűnjenek örökre? Sajnos mindenfele kezd elterjedni.

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy szerintem genetikai okból, nagyon pattanásos voltam régen, kb 17 éves koromig, aztán elkezdtem sószappant használni, az arcbőröm, mondhatni pattanásmentes. Néha előjönnek, és sajnos az alkoholtól nagyon kipattanásosodik újra, tehát leszoktam az alkoholról. A kakaótól (pl. csokoládé) szintén kipattanásosodom elég szépen.

Próbálom ezeket kerülni, bár, megmondhatná azt is valaki, hogy ezek miért hatna ki a bőrömre.

A problémám most már nem az arcom, hanem eltávozott lejjebb, a mellkasomra, a vállamra, a hátam felső részére a pattanásosodó terület. Konkrétan tele van velük, az ember nem is gondolná... végül az utóbbi hónapokban leterjedt az alkaromig.

Van valami ötlet, hogy hogyan lehet véget vetni ennek az örökös háborúzásnak a pattanásokkal?

Használjam tovább a sószappant, ami az arcbőrömnél hatásos volt, miután hónapokig használtam?

Milyen más lehetőségek vannak még az eltüntetésre? És nem ideiglenesre gondolok. 21 éves vagyok, nem kellett volna már ennek a korszakomnak véget érni? Tudom, még 30 éveseknek is van néha, de nem ilyen bazi sok, ez nem éppen normális.

Előre is köszi a választ.:)



2016. febr. 9. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgálni, sok minden lehet. Páromnak pl. pajzsmirigy problémák miatt volt nagyon pattanásos a háta. Ahogy az rendbejött, ez is elmúlt.
2016. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp bőrgyógyászhoz menj, nem kell magánúton, jó az sztk is. A legtöbb ilyen pattanásnak hormonális oka van. Van gyógyszer (pl. Sotret), ami tényleg végleg megszünteti a problémát. De ezek komoly gyógyszerek, rendszeres ellenőrzés, vérvétel szükséges a szedés alatt. De ne halogasd, a csodaszerek, kozmetikusok a te pattanasaidon nem segítenek.
2016. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért egy jó, hozzáértő kozmetikus sokat segíthet. Először is diagnosztizálhatja a bőröd, azután célirányosan kezelhet, vagy küldhet orvoshoz.
2016. febr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nagynéném kozmetikus, régen kezelt is, de semmit nem ért az egész, ahogy írták is fentebb, inkább valami hormonális probléma lehet, de úgy is megyek bőrgyógyászhoz, majd megmondja a tutit
2016. febr. 10. 15:46
 5/5 anonim válasza:

Menj el bőrgyógyászatra!!

Ott mindent el fognak mondani, és a megfelelő kezelést fogod kapni, a kozmetikussal való kinyomatás, és hasonlók semmit sem segítenek, tapasztalat. 4 évig voltam pattanásos, mindenhol. Elmentem a bőrgyógyászatra, megállapították pontosan mi a bajom, aztán felírtak 1 gyógyszert, és egy fél év alatt eltüntek. Szülővel menj, ha nem vagy 18. lehet alá kell írni ezt meg azt:)

2016. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!