Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan rendellenesség létezik...

Olyan rendellenesség létezik - akár anyagcsere szinten - amitől nem tudok egy ponton túl erősebb lenni?

Figyelt kérdés

Évek óta edzek. Szoktam fekvőtámaszokat csinálni, felülést végezni, súlyzózni, ha jobb az időjárás akkor futni is heti 3 alkalommal. Van úgy, hogy "felmérést" végzek magamon. Olyankor próbálok egyhuzamban minél több fekvőtámaszt, felülést végezni, vagy ahogy a suliban volt 2 km-t futni időre. Felülésből 30 db-nál majd megpusztulok. Fekvőtámasznál 13-nál több egyszerűen nem megy ha megszakadok se. 2 km-t 13 percnél jobban nem tudom lefutni (pedig 9 körül kéne). Az edzések valamennyire meglátszanak az izomzatomon, de az erőmön és a tömegemen nem. Az állóképességem se jobb sokkal mint volt. Azzal ne jöjjön senki, hogy lusta vagyok, edzetlen, vagy nem akarom, mert igen is akarok változni, szeretnék jobb lenni elsősorban önmagamhoz képest. Viszont valahogy az alap izomtónusom mintha állandóan laza volna. Ha megbotlok, jobban összecsuklok, mintha más botlana meg ugyanabban az akadályban. Ha több km-t kell gyalogolnom, szinte a lábamon alig állok meg a nap végére. Volt, hogy hazamentem és kishíján térdre rogytam a kimerültség miatt. Valahogy akárhogy edzek, az össztartalékom mintha hamarabb kimerülne mint másoknak. Mintha kevesebb volna az erőtartalékom. Olyan, mintha egyszerűen nem bírnék magas fordulaton üzemelni. Ahhoz hasonlatos, mintha az összkapacitásom kevés volna és ezek a mindennapos dolgok (is) arányaiban többet vennének ki belőlem.

Létezik ilyen betegség vagy ez valaminek az előjele? Hogyan fogjam ezt fel? Vagy a táplálkozásomon kellene változtatnom?

22/F



2016. febr. 17. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:
70%ban táplálkozáson múlik, egy átlag nap mit és mennyit eszel? minden étkezést beleszámolva
2016. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!