Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Evészavarom lenne?

Evészavarom lenne?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos (nem is voltam soha igazán, bár vékony sem) de 1-2 kilótól még szeretnék megszabadulni. A napi kalóriaszükségletem olyan 1600-700 kcal körül van (egyáltalán nem, vagy nagyon keveset mozgok csak, ami nagy hiba, és nagyon hiányzik is).

Viszont mostanában egy hétköznapom általában 800-1300 kcal mozog, ami még így is kevés, a hétvégén pedig sokszor több ezer plusz kalóriát beviszek.Józan ésszel tudom, hogy pár száz plusz egy nap, vagy éppen egy "falásrohamos" hétvégétől nem fogok tartósan hízni, de mégis folyamatosan rettegek, tele vagyok irreális aggodalmakkal.

Soha nem diagnosztizáltak hivatalosan semmilyen evészavarral, viszont mindig is voltak problémáim a "normális" étkezéssel. Persze voltak időszakok, amikor viszonylag sikerült elfeledkeznem erről; de volt olyan is, amikor koplaltam, majd hánytattam magam. Az is nagyon megnehezíti a dolgom, hogy nem ehetek mindig úgy és olyan választékosan, ahogy szeretnék. Nem tudom, hogy tudnám megtalálni az egyensúlyt, és teljesen legyőzni „ezt”, de remélem egyszer sikerül. Félek, hogy leépítem a szervezetemet és maradandó kárt okozok az idóta egészségtelen szokásaimmal. Lelkileg is teljesen lerombol, mivel nagyon sok időmet elveszi, hogy mindig ezzel foglalkozok, illetve gyakran vannak hangulatingadozásaim az éhség miatt.

Kicsit kétségbe vagyok esve, és nem tudom mit tegyek, szeretném valahogy magamtól megoldani ezt az egészet.

-egy 17 éves lány



2016. febr. 20. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. Dobd ki a mérleget és főleg az összes "kalóriatáblázatot". Az ember nem mozdony.

2. Napi 4-5 étkezés alkalmával egyél annyit, ami már egy jóllakottság-érzetet ad. Ne nassolj az étkezések között.

3. Sportolj.

2016. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!