Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet a stressztől és a...

Ez lehet a stressztől és a kevés alvástól?

Figyelt kérdés

14 éves hipochonder lány vagyok. Mostanában elég gyakran voltam náthás fájt a torkom vagy a mandulám a multkor késett a menstruációm is anyum szerint csak az idegességtől (ami lehet mert mivel hipochonder vagyok azon a héten nagyon sokat idegeskedtem, hogy valami bajom van). Most 3 napja egy ponton (a fejtetőm jobb oldalán) fáj a fejbőröm ugy mint amikor elalszom a hajam vagy sokáig copfban van de amikor hajat mosok el szokott múlni most azomban nem (szerintem ez lehet attól hogy máskor amikor így elkezd fájni a "hajam" rögtön megmosom a hajam de most még nem kellett hajat mosnom ezért csak másnap mostam meg). Meg néha belevág a fejembe a fájdalom de csak 1-2 másodpercre és néha egy nagyon picit szédülök is de az is csak pár másodperc! Néha úgy érzem, hogy a nyakamból jön a fájdalom. Amikor van hol és jó idő van lovagolok és mivel tél van és nagyon sokat esik nálunk nincs hol lovagolnom és ezért nem mozgok eleget. Ez lehet a stressznek vagy a kevés alvásnak/mozgásnak a jele?

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat



2016. febr. 22. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, de mivel az embernek szinte bármitől fájhat a feje (ebben jó vagyok, én antihipochonder vagyok, s nem is engedem a testemnek, hogy beteg legyen. bármi baja van, szinte csak fejfájással tudja jelezni szegény, s általában meg is értem, mikor mi a baja :)), s a kevés alvás, stressz és kevés mozgás is mindenféle tüneteket okoznak, erre még a hipochondria... Nem lehet semmi biztosat mondani, ha nagy szakértő lennék se.

De nagyon valószínű, hogy ezek összefüggnek, mozgáshiány, stressz, rossz alvás miatt az én fejem is fájt már. Ha nyilall, ha szédülsz, ha simán fáj, ez mind lehet azért, mert az életmódod nem jó jelenleg.

2016. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi csak szükségem volt valaki idegen válaszára mert az anyum is ugyanezt mondja de hát ő meg akar nyugtatni de te nem ismersz én se téged! köszi


Még várok válaszokat

2016. febr. 22. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha átmenetileg nem megfelelő életmódot éltem akkor én is szoktam stresszes lenni akár olyanért is ami miatt kipihenve meg soha. Aztán a stressz akár erősítette is önmagát, főleg akkor amikor szűnni nem akaró pszichés köhögésem keletkezett a stressz miatt. Olyankor meg súlyosbodó légúti betegségtől kezdtem el rettegni.

De például a bakonyi "ősvadonban" tett hosszú kirándulás brutális gyógyító erőként hatott a lélekre, az meg a testre is. Tehát ha az ember egy pillanatra búcsút mond a mesterséges környezetének, főleg a mókuskeréknek és visszanéz az ősi otthonába a természetbe. Illetve ha az ember jól kialussza magát.

2016. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben a lakótelepümkön szabad emberként is úgy szoktam érezni magam mint sorkatonaként a laktanyában. Mert szerintem mások stresszes élete is hatással van az egyénre. Elég azt érzékelni hogy a többség rohan, félti a munkahelyét, aggódik. És ettől akkor is stresszes tud lenni az ember ha saját magának semmi oka nem lenne aggódni és rohannia sem kell.

De az ellenkezője is igaz, vagyis ha például az érintetlen természetben van az ember, ahol azt érzékeli hogy a többi élőlény mind kiegyensúlyozott, akkor az ott tartózkodó ember is az lesz. A tanyavilágnak is ez az egyik varázsa. Vagyis hiába a digitális csúcstechnika, mert őserdei kisugárzást még nem tudtak előállítani a szobánkba.

2016. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!