Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázza a vérnyomá...

Valaki elmagyarázza a vérnyomás értékeknek a lényegét . Akárhányszor megmérik Sosem értem vagy ha azt modják hogy magas akkosr sem tudom megérteni . Hány ves kortól mi számít magyasnak? 13/l

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A vérnyomás az érfalakat ért nyomás. Az első érték, ami egy egészséges felnőtt esetében 120 körüli, az, amikor a mérő szorítása lazul, és a vér már meg tud indulni az erekben. A második pedig az, mikor a vér zavartalanul tud áramlani az erekben, ez körülbelül egy átlagos felnőtt esetében 80. Nem tudom, hogy egy 13 évesnél mennyi a normális, szerintem valamelyest alacsonyabb a felnőttekénél, de nem hinném, hogy sokkal.
2016. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vérnyomás felső értéke az a nyomás, amikor a szív összehúzódik, és kilöki a vért magából, az alsó érték mikor a szív elernyed. Igen, 13 évesen kicsit alacsonyabb a normális, mint a felnőtteknél. A normál vérnyomás azt jelenti, hogy nem befolyásolja az egészségedet. Magas vérnyomás esetén már nagyobb a rizikó, hogy káros az egészségre (a magas vérnyomás károsítja az ereket).
2016. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában 120/80 alatt normális a te korodban
2016. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!