Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szociális gondozó és ápoló...

Szociális gondozó és ápoló képzéssel, itthon hamar találok munkát vagy jobban teszem, ha rögtön külföldet veszem szem elé?

Figyelt kérdés

Jelenleg 24 éves egyetemista vagyok, ebben az évben végzek, de nem láttam jövőjét jelenleg a szakmámnak, így a szociális gondozó és ápoló képzést is letettem az évek folyamán. Elég bizonytalannak látom a helyzetem, és legfőképpen a kilátástalanság zavar. Ezért is gondolkozom erősen, hogy külföldre megyek, de nem először az itthon helyzetről is jobban szeretnék informálódni.


Állandóan azzal jönnek, hogy hiány van a magyar egészségügyben ez mennyire igaz? Ezzel a képzéssel, felvesznek kórházakba? Vagy épp melyik megyében keresettebb ez a szakma?


Előre is köszönöm a válaszokat!


24/F



2016. márc. 1. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Felvenni felvesznek, csak alig fizetnek.
2016. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel kórházba nem fognak felvenni,tapasztalatból mondom,mert nem egészségügyi képzés,hanem szociális.

Idősek otthonába elmehetsz,Pesten mindig keresnek,ráadásul férfiként szerintem még jobb esélyed van.Viszont biztos,hogy egyetemi diplomával olyan munkát akarsz végezni amit 8 általánossal is lehet? Ha már eü.akkor tanulj diplomás ápolónak,vagy tényleg irány külföld.

2016. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kórházba nem vesznek fel, ahogy irták előttem csak idősotthonba mehetsz dolgozni. Külföldön nem ismerik el úgy tudom ezt a szakmát, amit értékelnek az az okj 54 ápoló képzés. Az viszont iszonyú keresett, talán segédápolónak felvesznek külföldön kórházba de az nem fizet túl jól.
2016. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!