Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ortopédián erre milyen...

Az ortopédián erre milyen fűzőt adnak? ( ha van több féle) Nagyon kényelmetlen? El kellene már tényleg mennem?

Figyelt kérdés

A jobb lapockám már kiemelkedik a hátamtól, bal felemre gerincferdülésem van és a jobb vállam feljebb van, mint a másik és még görbe is vagyok. Olykor szokott fájni a hátam, főleg tesi órán és gyógytesin, amikor felülést kell csinálni.Az anyukám is szokta mondani,aki védőnő, hogy el kellene menni ortopédiára, de eddig még nem tett ellene semmit. Félek, ha elvisz és lesz fűzőm, akkor fájni fog.

12/L


2010. ápr. 3. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Osztálytársamnak ilyen műanyag valami van, ami követi a testét, és az a helyes testtartásra van alakítva. Ő azt mondta, hogy első három hétig hozzászoktatás van ami úgy áll hogy: Első héten elég pár órára felvenni naponta, második héten már abban kell aludni, harmadik héten már suliban is mehetett benne, viszont enni, cipőt kötni nem lehet benne, mert annyira mereven tart. azt mondta, hogy az első "alvásos" nap úgy telt neki, hogy forgolódott, a halálán volt. Másnap alig bírt megmozdulni is, de akkor este már tudott kicsit aludni, így ment egy hétig, utána már megszokta és tudott benne aludni.

De pl. mikor próbálták benn a kórházban a fűzőt, úgy ment mint egy bádogember, mert annyira mereven tartotta, full robotos mozgása volt. neki addig kell hordani, míg be nem fejezi a csontosodást, három havonta új fűzőt kap.

Remélem segítettem.

13/L

2010. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fűzőhöz nem értek, de a hátfájásodon tudok segíteni, ha írsz magánban.


Gyógymasszőr

2010. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Remélem, hogy én nem járok úgy, mint az első válaszoló osztálytársa. És köszi a segítséget is :D
2010. ápr. 3. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb foglalkozol vele, annál rövidebb ideig kell majd hordanod! Most még alakul a szervezeted, ne várj tovább! Ha most hordod, pár év múlva hálás leszel érte, amikor jönnek a fiúk :) Ha akkor kezded el, akkor meg majd szidod magad. Szóval hajrá :)
2010. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!