Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon töredezik a hajam....

Nagyon töredezik a hajam. Annyira hogy már a jobb oldalon sokkal rövidebb, legalább 5-6 cm -rel. Váll alatti hosszúságú a hajam így annyira nem feltűnő. Mi okozhatja ezt a tünetet? Hogyan szüntethetem meg?

Figyelt kérdés

2016. márc. 20. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában amelyik oldalán fekszik alvás közben az ember ott kopik jobban az amúgy is törékeny haj.

Vágass renszeresen.És persze a hajvasaló a legnagyobb elkensége a törékeny hajnak!

2016. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vágasd le és felejtsd el a hajvasalót és a hajszárítót!
2016. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahol töredezett, ott csak ollóval tudod megszüntetni. Ne szőkítsd a hajad. Használj kímélő hajápoló szereket. Nekem pl. a DM-es Alverde jött be, csak természetes összetevőkből áll. Vizesen ne cibáld fésűvel. Használj kifésülő balzsamot és inkább az ujjaiddal szántsd végig párszor. Ha teheted, hagyd magától száradni, vagy a hajszárító hidegebb levegőjével szárítsd. A hajszárító forró levegője is roncsolja. 1-2 havonta érdemes vágatni a végéből. Használj a hajvégekre argánolajat.

Belsőleg is javíthatsz rajta. Ha egészségesen, vitamindúsan táplálkozol és elég folyadékot /vizet/ iszol naponta, a hajad is meghálálja.

2016. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Hajgöndörítőt használok és hajszárítót is.

Most lett melírozva a hajam szőkével. De már előtte (1-2 hó) is töredezett és hullik is.

Eredetileg sbarna a hajam de őszülés miatt 20 éves korom óta festettem feketével. Kb. 5-6 éve lett kimelírozva szőkésre, de fokozatosan. Azóta sokkal sprődebb a hajam.

Most már kénytelen vagyok besütni mert különben olyan mint a szénaboglya.

Az is igaz hogy kevés vitamint és vizet iszom.

Megnézem az Alverdés samponokat is.

Olajjal szoktam kenni a végét.

Holnap megyek vérvételre ez miatt.

További tanácsokat szívesen fogadok.

2016. márc. 21. 10:08
 5/5 anonim válasza:
Használj ricinus olajat:) segít a haj növekedésében és helyre is állítja
2016. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!