Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az utalhat cisztás fibrózisra,...

Az utalhat cisztás fibrózisra, hogy nagyon sok dologban rendkívül hamar elfáradok?

Figyelt kérdés
Ha szellemi tevékenységet végzek, 3-4 óra hossza után már képtelen vagyok még azt is felfogni, amit olvasok. Sportban sem voltam sose kiemelkedő, sőt a mai napig képtelen vagyok a fejlődésre. Fizikai munkával is úgy állok, hogy a kertet sem bírom felásni egy nap alatt, mert 1,5-2 óra múlva úgy érzem, hogy le kell ülnöm pihenni. Az utóbbi években valamennyit veszítettem a súlyomból is, akármennyit is eszek akármiből, hamar jelentkezik az éhségérzetem. Néhány hete aritmiát állapítottak meg nálam egy alkalmassági vizsgálaton. Továbbá érzem magamon, hogy a szervezetem összereje sem olyan, mint régebben volt. Úgy érzem, hogy még ha megfelelő időben megfelelő mennyiségű és minőségű az alvásom, akkor is tudok úgy kelni, mint egy kifacsart mosogatórongy. Előfordul, hogy amikor kell, még az agyam sem tud úgy pörögni, ha sokáig beszélek, a beszédem is el kezd szétesett lenni, elkenődötté válni.

2016. márc. 25. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

miért pont a CF jutott eszedbe? hány éves vagy? az már gyerekkorban jelentkezett volna..

ez sok minden lehet, pl. vérszegénység, depresszió tünetei, stb.

2016. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Ez hülyeség hogy gyermekbetegség. Vannak mutációk amiknél akár lehet hogy csak felnőttkorban derül ki a dolog.
2016. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de tényleg furcsa hogy pont a cf jut eszedbe :) Hasmenés puffadás is járulhat a fogyás mellé. Illetve nem csak kifáradás, de nehezebb levegővétel, köhögés. Menj el, vizsgáltasd ki magad. Pár mintavételből megtudják állapítani akár, csak jelezd, hogy erre is gyanakodsz, és erre is küldjék tovább a mintákat. De ettől függetlenül nem biztos hogy genetikai betegséggel van problémád :)
2016. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves első kommentelő!

A CF bármilyen korban kialakulhat. Olvastam hogy valakinek 16 évesen alakult ki! Is merek egy lányt akinel 11-13 éves korában alakult ki

2019. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves első kommentelő!

A CF bármilyen korban kialakulhat. Olvastam hogy valakinek 16 évesen alakult ki! Ismerek egy lányt akinel 11-13 éves korában alakult ki

2019. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A CF alapvetően nem kialakul, hanem már eleve CF-esnek születik valaki, más kérdés, hogy a tünetek mikor erősödnek fel annyira, hogy szükséges legyen egy kivizsgálás, amelynek keretében egy idő után eljutnak a CF-hez. Olyan is van, hogy felnőtt korban kezdenek el gyanakodni, de az elsődleges jelek a puffadás, emésztési problémák(zsíros széklet), gyakori tüdőgyulladás vagy sima megbetegedés, esetleg a verejték magasabb sótartalma (kofejezetten sós ízű). A fáradékonyság egy olyan tünet, amit az oxigénhiány, csökkent tüdőkapacitás, tápanyagok nem megfelelő felhasználása vált ki a leggyakrabban CF esetében. Ha ezeket a tüneteket nem észleli magán valaki, és elmúlt 25 éves, de fáradékonyságra panaszkodik, talán 1%-nál is kevesebb az esély arra, hogy ez CF legyen, de én azt mondanám, hogy az általad leírt dolgok még 15 éves kor felett is csupán 1%-ban jelentenek CF gyanút. Persze nem vagyok orvos, csak egy CF-es.
2019. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!