Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hashajtás segíthet?

Hashajtás segíthet?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon ritkán szokott ezzel panaszom lenni, de most harmadik napja nincs székletem (általában napi 1-2 a jellemző). Tegnap átmentem a nagyszüleimhez, mert papám beteg, a nagymamák meg tudjátok milyenek. Belém tukmált két nagy tányér ételt meg sütit. Sokáig beszélgettünk, ezért azt mondták nyugodtan aludjak csak ott, én meg elég fáradt voltam, szóval rááltam. Próbáltam mama előtt kelni, de az lehetetlen küldetés, mire a szemem kinyílt, már bőséges reggelivel várt, sonka, tojás, házi kenyér...

Most elég kellemetlenül érzem magam, nagyon tele vagyok, feszül a hasam, korog, szerintem alaposan fel is puffadtam. Egy bő órája mintha székelési ingerem lett volna, de mire kimentem a mosdóba, elmúlt. Viszont mintha enyhe, tompa feszítést éreznék az alhasamban, talán a végbelemben. Meg úgy az egész hasamban, de ott egy picit jobban. Nem fáj egyébként, nem ég, szúr vagy görcsöl, de nagyon-nagyon kellemetlenül feszül, és egyszer egy pár másodperces zugyborgás kíséretében belenyilallt, na az elég rossz volt. Hogy valamit kitaláljak, a büféből szerzett köménymagos kifliről leszedtem a köménymagot, mikróban forralt vízbe áztattam és megittam. Na az egy kicsit megböfögtetett, de még mindig eléggé tele vagyok és fel vagyok puffadva, mintha lenyeltem volna egy fél dinnyét.

Arra gondoltam, talán meghajthatnám magam, hátha attól végre megkönnyebbülnék. Mit gondoltok? Tudtok valami viszonylag gyors módszert? (max. 2-3 óra, de minél hamarabb). Egy óra és végre megyek haza, szeretnék túlleni ezen végre.



2016. márc. 25. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Glicerin kúp, ez a leggyorsabb.
2016. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ez tényleg gyorsan hatott! Negyed óra alatt megszabadított egy nagy adagtól :) Viszont ahogy beindult a dolog, nekikezdett csikarni a hasam :/ Azt hiszem iszok egy jó meleg tejeskávét, és bekészítek valami regényt... Hosszú ücsörgés vár rám úgy érzem, de hátha estére már jól leszek. Mégegyszer köszi!
2016. márc. 25. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!