Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételre számítsak? 17/l

Vérvételre számítsak? 17/l

Figyelt kérdés
Csütörtökön mennem kell fül-orr-gegészetre.Utoljára torok-,mandulagyulladás és mandulakő miatt voltam.A leletemre ezt írta"legközelebb AST és garatleoltás".Az AST az vérvétel lesz?(a garatleoltást azt "ismerem",mert volt már benne részem).Mellesleg ezekre miért van szükség?Nem mondott semmit az orvos,csak annyit hogy menjek vissza április 7 -én 13 órára ezzel a lelettel.

2016. ápr. 1. 18:34
 1/4 Cartilago ***** válasza:
Az ASt-t vérből nézik:Anti-Streptolizin Titer a Streptococcus baktérium ellen termelődik...
2016. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a fül -orr-gégész veszi le a vért?Labor nálunk a kórházban csak délelőtt van,bar lehet,hogy ilyen esetben leveszik.
2016. ápr. 1. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj el megkérdezni, hogy hová kell menned, mert sokszor külön rendelőintézet van (nálunk a kórháznak a rendelőintézete külön van, ahol a járóbetegeket látják el és csak reggel 6tól 10ig van vérvétel).
2016. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mutass képet a torkodról,látatlanban nem lehet mit mondani.A garatváladék vizsgálatot csináltasd meg,akkor is ha már voltál ilyenen.Nekem is csinálták már jó párszor.Az én torkom is állandóan be van gyulladva.A mandulakőre mit mondtak neked?Kiszedték?Nekem is volt már,kinyomkodták a gégészeten.Szerencsére azóta egyszer volt csak,a mandulám feletti nyílásban,kipiszkáltam nagy nehezen.Én is voltam vérvételen,nekem a laborban csinálták,a garatleoltást mindig a gégészeten.És rengetegszer volt gégetükrözés is.Idén már háromszor volt torokgyulladásom.Most aránylag rendben van.Majd én is csinálok képet.
2016. ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!