Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsípett egy darázs, mit...

Megcsípett egy darázs, mit csináljak? Sürgős!

Figyelt kérdés

Nem láttam pontosan, mi volt, csak éreztem, hogy megkarcolt valami és már el is repült.Gondolom, darázs lehetett.A helyén lett egy szúnyogcsípés szerű kis dudor és körülötte piros.Nem fáj, picit viszketett.Azonnal engedtem rá sokáig hideg vizet, meg jobb híján tettem rá citromlével átitatott vattát, meg hideg vizes borogatást, mert azt olvastam, az csökkenti a helyi tüneteket és a méreg terjedését.Meg ittam egy ampulla calcimuscot.Az abaj, hogy nagyon parázok, hogy kijön rajtam valami allergiás roham, mert még darázs meg méh sosem csípett meg.Nem érzek semmi különöset, csak ijedt vagyok, mert az esetleges allergia miatt parázok.Már telefonálni sem tudok, ha bajom lesz, mert az is lemerült...Ez kb 1 órája volt, az iejdségen kívül tulajdonképpen nincs szerintem más bajom egyenlőre.Állítólag hasi görcsök, hányás, hasmenés, nehézlégzés, vérnyomásesés atünetei az allergiás sokknak, de csak puffadtnak érzem a gyomrom kicsit, más

furcsát nem nagyon érzek.Ha nagyon allergiás lennék, már kijött volna a roham rajtam? A csuklómnál csípett meg, a külső oldalon.Már nincs ott az a kis dudor a csípés helyén, csak piros folt.Meg viszket kicsit az a terület.Nyugtalanit, mit csináljak?


2016. ápr. 3. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Az allergiás roham pár perc alatt jelentkezne, egy óra után tünetmentesen nincs miért aggódnod.
2016. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vöröshagymát félbe vágsz és a vágott felével jól átdörzsölöd a csípés felületét.
2016. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De azt olvastam most valahol, hogy 24 órán belül jelentkezhet.Vagy ez akkor nem igaz?Nem tudom, még úgy emlékszem, nem csípett meg sem méh, sem darázs.

Viszont kemotoxos szúnyogra már lettem gyermekkoromban allergiás, kiütéses, duzzadt lett az egész arcom.

Sajnos Nevotenst szedek (bétablokkoló)akik ilyesmit szednek, állítólag védtelenebbek az allergiás rohammal szemben, mert csökken a szervezetükben az adrenalin.Most mértem a vérnyomásom, 160/90. Állítólag allergiás sokknál leesik.A pulzus meg felmegy.Nekem most az inkább alacsony.Nem ver most nagyon a szívem:Akkor ez így jó jel egyenlőre?

2016. ápr. 3. 11:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos hagyma nincs itthon :(Csak citromlém van, ami savas, az jó rá? Bár nem tudom darázs volt-e vagy méh, fullánkja nem maradt benne.
2016. ápr. 3. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az jó. Nyugi, nem lesz semmi baj, az anafilaxia, amitől parázol, már kijött volna. Citromleves vattát nyugodtan tegyél még rá, vagy ha van Fenistil gél otthon, kend be vele.
2016. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy darázs volt, a méhnek általában kiszakad a fullánkja csípéskor, és bent marad a sebben.
2016. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kicsit megnyugodtam.Citromlés vatta van rajta azon meg hideg vizes zsepi rákötöttem borogatásként, hadd hűtse.Nem fáj, meg semmi baj vele.Szerintem csak "futólag" félig-meddig tudott belém csípni, gondolom, azt gyanítom, mert nem fájt csak egy kis karcolást és hirtelen viszketést éreztem.Akiket már csípett meg, mind azt mondták nagyon fáj utána is.Bár én elég fakír vagyok...
2016. ápr. 3. 11:29
 8/9 Sangrian ***** válasza:

Ecet. Kálcium.

Ha allergiás vagy rá sürgősségi.

2016. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne tudom, még eddig nem csípett meg darázs.Szerintem most már túlélem, elmúlt már a pirosság is a csípés helyén.Semmi nem látszik, nem érződik.
2016. ápr. 3. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!