Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Általában mennyi ideig van...

Általában mennyi ideig van fent egy állandó fogszabályozó?

Figyelt kérdés

Mennyi a minumum és maximum idő állandónál?


Illetve a kivehetőt milyen esetekben alkalmazzák?



2016. ápr. 23. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A fogszabályzás nem egy gyors folyamat. Az, hogy meddig van fent függ a szabálytalanság mértékétől, a korodtól és attól is, hogy mennyire tartod be orvos utasításait. Általában azt szokták mondani, hogy minimum másfél év. A maximumról már nehezebb beszélni, nekem azt mondták, hogy talán három évig is el fog tartani a sajátom, de ismerek olyat, akinek ennél tovább volt fent. A kivehetőt úgy tudom inkább gyerekkorban alkalmazzák. Minél idősebb vagy, annál valószínűbb, hogy rögzített készüléket fogsz kapni.
2016. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a fogszabályzás folyamata nem ér véget a készülék levételekor, hanem utána még hordanod kell egy retenciós készüléket, ami viszont már kivehető. Az orvos mondja meg, hogy mikor és mennyi ideig kell viselned. Ez arra szolgál, hogy a fogaid ne vándoroljanak vissza a régi helyükre. Általában addig kell hordani, amíg a fogaid be nem csontosodnak az új helyükre.
2016. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem 1,5 évet mondtak. szerintem leg. 1 maximum olyan 2 körül lehet. Kivehetőt kisebb hibáknál alkalmaznak, vagy ha még van tejfogad és/vagy még fiatal vagy. De igazából ez az orvos döntése.
2016. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia:) Nekem a felső fogszabim 2,5 eve van fent. de mèg kell alsó is és az sokkal neccesebb mint a felso mert ott huzatni is kell. Szoval a felso fogszabályzom kb. 5-6 evig lesz fent. 15/L
2016. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimum 1 évig fent kell lennie. Átlagban 1-1,5 évig hordják, de ez nagyban függ a fogaktól is.
2017. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évet mondtak a sajátomra, mély-harapás és néhány fog eláll a helyéről.


Utána kapok kivehetőt, hogy ne vándoroljanak vissza.


Egyik barátnőm gyerekkorában kapta. Ötödikben fogszabályzós volt, nyolcadikra vették ki, akkor nappal kellett kivehetőt hordania és ugyanez volt egy másik lánynak aki egy évfolyamba járt velünk. Mivel ötödik előtt nem volt egyikük sem az iskolatársam, ezért nem tudom nekik mi volt előttük, de szerintem mindketten ötödik előtti nyáron kapták meg.

2021. dec. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt viszont egy lány osztálytársnőm, aki 1 évig se hordta. Neki a jobb egyese volt egy kicsit csálé, azt igazították meg.


Emlékeim szerint hetedik osztály végén kapta meg a rögzített készüléket és nyolcadikban tavaszra már ki is vették neki.

2021. dec. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!