Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában hirtelen kevesebbet...

Mostanában hirtelen kevesebbet tudok inni mint régen, és ez megijeszt. Mi lehet a baj? (részl. Alább)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Rendszeresen fogyasztok alkoholt. 2 éve szilveszterkor még annyit tudtam inni, hogy a fél társaságomat kiütötte volna, most ehhez képest 1 sört megérzek, 3 sörtől már berúgok, nem egyszer pusztán 5 sörtől (szándékosan nem kevertem semmivel) még iszonyú másnapos is voltam. Emiatt a társasági poharazgatások sem minőségiek már, és nem tudok bort kóstolni sem anélkül, hogy hamar berúgnék. Körülbelül maximum fél éve kezdődött a probléma, de akkor még nem volt ilyen mértékű.

2016. máj. 4. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez normális a szervezetek jelzi h szüksége van folyadékra

Ettől nem kell megijedni :)

2016. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Normális folyadékra. Nem alkoholra *

Szerintem tarts egy kis szünetet regenerálódj :)

Bocsi előbb küldte el

2016. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó, olcsón be tudsz állni :D Bár lehet, hogy ezt más nem így látja, hm... A borkóstolásról nem gondolnám, hogy mennyiségeket muszáj inni, bár ez a 3 sörtől berúgsz tényleg erős, én lehetek ezen a szinten érzékenyebb napjaimon, habár 3 sörhöz nekem elég sok óra kell, így nehéz megítélni, de 3 feles az ott van.


Ez sokszor teljesen természetes. Pl. ha egy ideig keveset iszol, elszokhatsz az italtól, erről már sokszor hallottam (én mindig ritkán és keveset ittam, nekem nincs tapasztalatom e téren).


S az étrend is sokat számít. Nemcsak az a köztudott dolog, hogy éhgyomorra jobban megérzi az ember az italt... A ketogén étrendűek nagyon sokszor beszámolnak róla, hogy extrém durván leesett az alkoholbírásuk. Úgyhogy lehet, hogy szolidabb étrendi változásoknál is megtörténhet az ilyesmi (mert arra kicsi az esély, hogy hirtelen ketogénezni kezdtél, bár ki tudja?). Simán szénhidrátszegény étrendnél még nem hallottam ilyesmit, de ha a ketóval megtörténhet, elképzelhető más étrendváltozásnál is...

2016. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tartottál szünetet? Mert pl én egy hét kis szünet alatt hasonló helyzetben voltam. Amúgy nagyon sok mindentől függ hogy mennyire érzed meg: mit ettél, fáradság, lelkiállapot stb.
2016. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj ne kombinálj.
2016. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Megpróbálok mindre válaszolni, és így pontosítani is.



#3:


A borkóstolás valóban nem erről szól, de ha pár 0.5-1dl kóstolással számolok (most úgy veszem, hogy nem köpjük vissza a tartóedénybe, ill. nem öntjük ki) akkor is irreálisan hamar berúgok.


Van egy eléggé iszákos (jóindulatúan fogalmazva) évfolyamtársam, ő is ezt mondja, hogy irigyel, és korábban én sem értettem, mi a ráció abban, hogy minél többet tudjak inni anélkül hogy bármit is éreznék - hát most már értem.

Főiskola kezdeténél kicsit későbbtől , tehát kb 2 éve iszok, nem nagy mennyiséget, de relatíve rendszeresen (a hét legtöbb napján, tehát hetente többször vagyok(vagyunk) kint. )


Szándékosan eszek előtte mindig, tegnapi este folyamán már sajnos ezt is eredménytelenül, pedig egy nagy tányér húslevest leszorítottam két közepes méretű pizzával. Étrendemen nem változtattam már vagy 3 éve, mióta nem edzek nem eszek túl változatosan. (Edzés abbahagyása után nem volt rögtön ilyen problémám, még bőven sokáig)


#4:


Épp, hogy nem tartottam, illetve nyilván már azt is megpróbáltam (ca. 1 hétig), de nem lett se jobb se rosszabb. Lelkiállapotom elég sivár, és egyhangú, de ez már megszokott állapot 2-3 éve (még mielőtt gyakrabban kezdtem inni). A jelenlegi toleranciám arra emlékeztet, mint mikor antidepresszáns mellett ittam valamit.

2016. máj. 4. 23:48
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Miért nem tudsz meglenni alkohol nélkül? Szétlövöd a májadat, az lesz a vége. Cigizel is? Mert az aztán végképp nem hiányzik.
2016. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Öregszel, kishaver.
2016. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: Azt hiszem, erre nincs megfelelő válaszom, de orvosi vélemények alapján ennyi még nem szokott gondot okozni, főleg nem 2 év után, így merült fel a kérdés.


#8: ja, szoktam is mondani, persze kellő iróniával.

2016. máj. 5. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!