Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fökény lézeres eltávolítása. Hol?

Fökény lézeres eltávolítása. Hol?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani valakit aki ügyes és ilyennel foglalkozik? 4 éva van 2 db fövény a lábamon, semmilyen kezelés nem hat rá, tavaly kiműtötték őket de vissza nöttek. A válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. máj. 8. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam rájönni, hogy mi az a "fökény vagy lejjeb meg a "fövény", de semi hasonlót nem találtam, csak a fövenyes víz partot. De gondolom az nem lábon nő ki.


Szóval mi az a fökény vagy a föveny ezen kívül:

[link]

2016. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsesz, mobillal rosszul irtam: fökényt szeretném kiműtetni. ( [link] ) kit tudtok ajánlani?
2016. máj. 9. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez akkor vírus szemölcs lenne?

olyan egy időben volt nekem is, sőt még voltak olyan ismerősök, akinél szintén előfordult. A lényeg, hogy ezt nem szabad vágni, mert akk9r egészen biztos, hogy szóródik. Se kapargatni nem szabad se letépni, mert attól is sokszorozódik, mint amikor ki akarják vágni akkor is szóródik a környezetében. Volt akinek kiműtötték jó alaposan és nagy területen, azután mindig vissza jött neki. Amikor nekem volt akkor egy ideig nem tudtam mit használjak rá, aztán egy gyógyszertárban kevertek olyan folyadékot, aminek erősen acetonos szaga volt és amikor be ecseteltem a felületét, akkor teljesen kifehéreett, sőt az a fogpiszkűáló is kifehérdett, amire nagyon kevés vattát tekerem és mindig azt tudtam használni a kenegetéshez.


olyan erős aromás szaga volt, ami mindenen keresztül érződött, ezért a kis üvegcsét egy jól záródó vitaminos dobozba állítottam bele a kenő, vattás fogpiszkálóval együtt és jól lezártam, hogy ne legyen erős szaga.


napi egyszer esetleg kétszer lehet vele ecsetelni és már nem is emlékszem, talán tíz nap után hámlott először, aztán megint tíz nap után másodszor és a harmadik lehámlás után már kezdett csípni így abba is hagytam. Azóta nem jött elő, pedig ennek már több évtizede. ...mindjárt kiszámolom.. 1996-ban még volt de 1998-ban már nem. Akkor 15-20 éve.


Azt is mondom hol vettem. budapesten az oktogontól jövünk visszafelé a nyugati irányába,de a másik oldalon. ott az első sarkon van egy gyógyszertár.


Mivel ezt ők keverik, ezért nem került ezrekbe, csak 4-600,-Ft körül volt az ára. ha elmondod, hogy ott kevert szerről van szó, aminek erős aromás a szaga és megszáradva kifehéredik és szemölcsre kell, akkor már fogják tudni mire kéred.


ha meg tudod a nevét, akkor kérlek írd le, hogy legközelebb a nevét tudjam írni, ha valaki kérdezi. Kössz.


Ettől tutui, hogy le fog jönni, viszont még akkor sem szabad letépni, amikor már nagyon vékony élő kocsány tartja, mert attól is szóródik. Majd amikor harmadszor leesik magától és nincs a helyén már semmi kiálló, csak egy kisit nyers pirosas frissen gyógyuló sima bőrre emlékeztető rész, akkor jött rendbe. Kb egy hónap, ha napi kétszer bekened.

2016. máj. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most a képeken rémisztő volt újra látni. örülök, hogy rátaláltam erre a gyógyszertárban kevert ecsetelőre, mert mástól nem múlt el. Sőt a műtéttől és a kapargatástól csak szóródik és egyre több lesz belőle.
2016. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a lézerrel történő kiégetés még jó lehet, de az ecsetelő hatása már bizonyított mindennél jobban. persze nem erre az úgynevezett fagyasztó cseppre gondoltam amit jó drágán árulnak. vannak hirdetett szerek, de szerintem ragaszkodj ahhoz az átható aromás illatú oldathoz, ami utána kifehéredik, amit leírtam.
2016. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszömöm a válaszodat! A lábamon 2 van belőle, 1 a talpamon, 1 a nagy lábujam bal oldalán. Mindkettőt kiműtötték, azt mondták hogy ezzel többet nem lesz gond de vissza nőtt. Én is próbálkoztam azzal amit a gyógyszertárba kevernek, 3 hónapig használtam, hámlott tőle de a kezelés kezdetétől 1 hónap után, anyira fájt a lábamon a szemölcs tőle hogy nem bírtam ráálni. De azért nem adtam fel, még 2 hónapig ecseteltem hatástalanul. Ugyhogy feleslegesen nem kínzom magam, inkámb nem piszkálom akkor nem is érzem hogy ott van, csak jön a strandszezon és látványra ronda. Találtam neten hogy lézerrel kiégetik, de nem tudom hogy ez hatásos lehet e mert nem olcsó. Ezért jó lenne olyannal beszépni aki átesett már ilyenen! :) (bics a helyesírási hibákért telefonról irok)
2016. máj. 11. 07:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem. A lézerrel lehet, hogy hatásosabban el lehet távolítani, mert ott egyből elpárolog és sterillé válik a kiégetett rész. Szerintem az még járható lehet.
2016. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!