Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vehetek be még egy hashajtót?...

Vehetek be még egy hashajtót? Többi lent

Figyelt kérdés
Szombaton vennem kellett be egyet, az meg is hajtott, de vasárnap óta megint nem tudok és nagyon zavar... Nagyon feszítő érzést érzek...Viszont nem tudom hogy merjek-e bevenni mégegyet, mert úgy hallottam a szervezet könnyen rászokhat a hashajtóra és utána már nélküle nem is tudnék wczni... Rengeteget iszok egy nap, minimum 2,5-3 liter vizet, ès minden nap eszek rengeteg zöldséget is, szóval ez sem lehet a baj... Bevehetek mégegyet? Vagy tudtok mondani valami más hatásos gyógymódot? Nagyon félek.:(

2016. máj. 9. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez lehet kissé furán fog hangzani, de ez a szorongás is okozhatja a székrekedést. Gyakran előfordul azoknál akiknek stresszes az életmódjuk, vagy valamitól félnek, hogy egyszerűnek nem megy nekik, annak ellenére, hogy sokat isznak, és sok rostosat esznek.


A rászokás azért alakulhat ki a hashajtó szedésekor, mivel normális esetben (hashajtó nélkül) csupán a bélszakasz végéről távozik el a széklet, viszont sok hashajtó az egész vastagbelet "kiüríti", így az nem fog megtelni annyira, hogy a következő nap normális széklete legyen az illetőnek, tehát megint be fog venni egy hashajtót. (Csak a tisztánlátás végett írtam le.)

2016. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De gondolom majdnem 3nap alatt már megkellett volna telnie annyira hogy lehessen normális székletem nem?
2016. máj. 9. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Mira vizet, ami enyhe hashajtó és béltisztító hatású. Borzalmas íze van, de legalább nem gyógyszer, így nem is lehet rászokni.
2016. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!