Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van fehér pötty a körmömön?

Miért van fehér pötty a körmömön?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Vitamin hiány jele. Én úgy tudom, hogy A vitamin hiányra utal. Nekem is szokott lenni télen.
2008. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
én is úgy tudom, hogy vitaminhiány
2008. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
egyértelműen vitaminhiány
2008. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
vitaminhiány és azok közül a vas.
2008. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Az a fehér pötty a C-vitamin hiány jele. Minél kevesebb C-vitaminhoz jutsz, annál több lesz a körmödön. Ugyan nem kérted, de én elmondom, hogy tüntettem el az én körmömről:

Naponta 1-2 alkalommal megdörzsöltem citrommal, citromlével

C-vitamin tablettát szedtem

Sok-sok C-vitamint tartalmazó gyümölcsöt, zöldséget ettem

Valamint, ha elbírod viselni, akkor facsarj citromlét. Én ebből egy-két korttyal lehajtottam egy nap kétszer háromszor.

2008. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Körömfoltok


A körmön lévő fehér foltok, pontok figyelmeztetésül szolgálnak a gyengülő vitalitásról, romló idegállapotról. A tompa színű, fehér foltok fertőzésről vagy toxikus ártalomról árulkodnak. A fehér pontok manikűrözés közbeni sérülés jelei is lehetnek. Fokozódó zavar esetén a fehér pontok szinte beborítják a körmöt, majd később keresztirányú fehér csíkok, gerincek nőnek, a köröm barázdálttá válik. A keresztirányba futó fehér vonalak (Mee-vonalak) azonban a körmökön nem hoznak létre gerincet vagy völgyet. Ezt a körömelváltozást magas láz, arzénmérgezés vagy szívkoszorúér-betegség okozhatja. A barázda helye a betegség idejét jelöli, ha a gerinc után a köröm töredezett, akkor idegi probléma volt, ha az új köröm továbbra is barázdált marad, akkor a bajnak még nincs vége.


A köröm állaga


A lágy, puha körmök törékeny szervezetet, gyenge egészségi állapotot szimbolizálnak, viszont az erős körmök masszív alkatot, ellenálló, szívós szervezetet reprezentálnak.


A körmön lévő bordázat krónikus betegségre, idegi problémára utal. A hosszában recézett köröm anyagcserezavart jelez, a haránt recézet köröm pedig akut betegségre (skarlát, tífusz, influenza) vagy valamilyen táplálkozási zavarra, ideg-összeroppanásra enged következtetni. Ha a harántvonalak mellett a köröm hullámossá válik, akkor ez a fertőző betegségen kívül utalhat szívrohamra is. Ezt a fajta körömelváltozást dr. Beau-ról nevezték el.


A körömrepedés öregkorban gyakori, de jelképezhet idegbetegséget is. A rágott körmök elfojtott szexualitásról árulkodnak. A spatulaujjú, rágott körmök tulajdonosáról azt mondják, hogy szenvedélyes, erotikus ember. Az ún. kanálkörmök valamilyen rendellenességet jelezhetnek, ez lehet a vérszegénységre utaló szindrómák egyik tünete, de okozhatja a köröm elszarusodása is. A lapos, lemezszerűen felhasadt körömnek, különböző idült betegség lehet az oka, vagy valamilyen vegyi ártalom (mosás, lúg) következménye. Ha a köröm karomszerűvé válik, ez szifiliszes megbetegedést jelképezhet. Ha a köröm teljesen leválik, ez súlyos mérgezési tünetet szimbolizál.

köröm holdja


A köröm holdjai a szív- és a tüdőműködésről, valamint a vérkeringésről tájékoztatnak. A normál holdú köröm jó szívműködést, megfelelő cirkulációt és vérnyomást jelez. A nagy holdú köröm azt szimbolizálja, hogy a szív csak erőteljes munkával képes megfelelni az igényeknek. Az extrém nagyságú hold szélhűdésre való hajlamot, a magas vérnyomás mellett pszichikus melléktünetként nagyfokú idegességet is sejtet. A kis félholdú köröm gyenge vérkeringést, alacsony vérnyomást, csökkent életműködést tükröz. Az ilyen ember levert, gyenge, fáradékony, erőtlen, tehetetlen, kedvetlen. A hiányzó félholdú köröm jelzi, hogy a szív rosszul működik.



További részletek a Kínai kézdiagnosztika című könyvemben találhatók.

Körömszínek


A rózsaszínű körmök egészséges szervezetet és jó idegrendszert képviselnek. A hosszúkás, rózsaszínű köröm túláradó érzékiséget szimbolizál. A széles köröm többnyire vörös, a szűk köröm pedig gyakran kékeslilás árnyalatú, ez utóbbi keringési problémára, szívbajra utaló jel. A sápadt, világos köröm melankolikus természetet ábrázol. A halványszínű köröm a „lassú víz partot mos” természetű egyénre vall, de lehet betegség jele is. A sárgás köröm - ha nem nikotintól származik - epebántalmakat vagy agyi rendellenességet jelez. A kevert, változatos színű köröm ingerlékeny, veszekedős emberek megkülönböztető sajátja. A vörös foltos körmök olyan embert képviselnek, aki örömét leli a hadakozásban, a háborúskodásban. A fekete foltos körmök vérszegénységről, emésztési problémákról árulkodnak. Ha a sápadt körmök szélein halvány folt jelenik meg, az hirtelen egészségromlásra enged következtetni. A fehér színű köröm kalciumhiányról tanúskodik.


C-, E-, D-vitamin, valamint calcium sokat segíthet!

2008. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó!


Ezt a kéz elemzés művészetéből másoltad ki ami inkább okkult tudománynak számít, mint pl. a tenyérjóslás...

Köszönjük!

2011. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Viszont kínai úgyhogy csak igaz lehet :$ :D
2012. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor most okkult vagy!

A lényeg ugyanaz, akár a szakvizsgámat is bemásolhattam volna.

A lényeg hogy a hiányt pótolni kell a szervezetben ami nem csak vitaminhiány, hanem ásványi anyag, tehát hiába toljuk az epret meg az almát, ha nem fogyasztunk tejterméket.

És ha végiggondolod a kínai és egyéb ősi kultúrág elég sokáig életben tartják hívőiket!

2012. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!