Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden reggel kelés után rám...

Minden reggel kelés után rám jön az öklendezés Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Minden reggel kelés után rámjön az öklendezés. 5-10 percig max öklendzek de nem igen jön fel semmi max nyálszerű cucc. És amint "kiöklendeztem magam" el is mulik. Valószínűleg reflux miatt van. Régen szedtem ias refluxra gyógyszert mert akkor napközben is hányingerem volt. Akkor a gyógyszer a nappali émelygést hányingert elmulasztotta 90% ban de a reggeli öklendezéseket nem.Akinek volt, van hasonló panasza az hogy kezelte hogy múlt el?

köszi a válaszokat.



2016. máj. 22. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Indokolt volna felkeresned a haziorvosodat!
2016. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyébként az az érdekes hogy csak akkor jön ez elő főleg ha korán kell kelnem.


Egyébként a háziorvos anno elintézte azzal hogy kiírt protonpumpagátlót.

Az egyébként sokat segített is akkor.

De ez a reggeli öklendezés valahogy megmaradt.

És az a faca benne hogy semmi hányinger csak hírtelen öklendeznem kell.

Párat öklendezek aztán el is múlik.

Van aki azt mondja refluxtól van, van aki szerint sok a savam, sőt van aki azt mondta neki volt ilyen gyerek korában mert reggel kevés volt a gyomorsav termelése.


Egyébként én arra is gondoltam már hogy ez valami idegi dolog lehet(stressz)

Mi a francot lehetne csínálni?

2016. máj. 22. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet, én megszoktam igazából. A refluxomra gyógyszert már régóta nem szedek, nekem a Peridot víz használ, nem sok panaszom van, amióta azt iszom. De reggel néha engem is elkap az öklendés, főleg kora reggel, általában mikor kimegyek rágyújtani, de csak egyet öklendek, nem jön ki semmi, aztán el is múlik. Épp emiatt nem is tudom, hogy lehetne megelőzni, mert sosem tudom előre. :D

Talán ha reggel rögtön egy pohár citromos vízzel indítasz, esetleg beveszel egy magnéziumot. Lefekvés előtt már ne egyél semmi nehezet, és lehetőleg legyen feljebb a fejed fekvésnél. Szóval a szokásos reflux elleni praktikák.

Sokat olvasgattam fórumokon, de még eddig senki nem talált kifejezetten az öklendezésre megoldást.

Háziorvosodat azért keresd fel, hátha tud valamit.

2016. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gyömbéres Verbena cukorka segíteni szokott,esetleg sima gyömbért is megpróbálhatod.
2016. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!