Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha voltam bárányhimlős, nem...

Ha voltam bárányhimlős, nem kaphatom el barátomtól az övsömört?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:"Fontos tudni, hogy az övsömör fertőző betegség, tehát azokra a beteg veszélyes lehet, akik még nem voltak bárányhimlősek! Akik igen, azok nyugodtan érintkezhetnek vele."


Az orvos azt mondta neki, lehetőleg ne érintkezzen senkivel, és most emiatt nem találkozunk. De konkrétan arra nem kérdezett rá, hogyha az illető volt már bárányhimlős, arra is veszélyes-e, és szerintem azért kapott ilyen általános választ...Most akkor mi az igazság? Mert én úgy tudom, aki bárányhimlős volt, abban felnőttkorban kialakulhat az övsömör, immunrendszeri gyengeség miatt, viszont más övsömörös betegtől nem kaphatja el, mert rá nézve ilyen formában nem fertőző.


2016. máj. 23. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kaphatod el, aki volt már bárányhimlős, az már védett, és súlyos gondnak kell a háttérben lenni, hogy újra elkapd. Az övsömör sem magától jön ki, ott is keresni kell a problémát a háttérben, pláne ha fiatal az illető.


Az övsömör "normálisan" a bárányhimlőn átesett idősek betegsége, az immunrendszer gyengülése miatt történő vírusreaktivációra vezethető vissza.

2016. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, elég zagyva lett, amit írtam, bocsi.


Tehát ha voltál bárányhimlős:

- bárányhimlős újra nem lehetsz, övsömörös betegtől sem,

- az övsömört nem elkapni szokták, hanem a saját idegrendszerben lévő vírus csinálja a tüneteket.


Ergo ha valóban átestél a bárányhimlőn, se bárányhimlős, se övsömörös nem leszel.

2016. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, érthetően írtad:) És én is erre gondoltam. Szóval úgy néz ki, hogy feleslegesen nem találkozunk, mert ő meg meg van győződve arról, hogy fertőző, mert "az orvos azt mondta"....
2016. máj. 23. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!