Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hol tudom megnézni egy...

Azt hol tudom megnézni egy vényköteles gyógyszernél, hogy ki írhatja fel?

Figyelt kérdés
Se a [link] sem pedig a [link] oldalon nem találom, csak annyit, hogy vényköteles-e vagy nem. Engem az érdekelne, hogyha az, akkor ki írhatja fel? Háziorvos, szakorvos, háziorvos, de szakorvosi javaslatra? Ezeket hol tudom megnézni? (Vagy ha szakorvos, akkor milyen szakorvos. Néhány gyógyszernél nem egyértelmű.)

2016. jún. 6. 13:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy mik azok a gyógyszerek, amiket bármelyik orvos felírhat, aki elvégezte az orvosit?
2016. jún. 6. 13:39
 2/11 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha megkérdezed a háziorvosodat.
2016. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bár az első oldalnál, ha vény nélküli gyógyszert keresek, akkor VN-t ír ki. Ha vényköteleset, akkor V-t, de pl a Maxidex szemcseppre, SZ betűt ír, és ha rákattintok, akkor ezt írja a kiadhatósághoz: "a szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos szakorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható gyógyszerek". Tehát ezt csak szemész szakorvos írhatja fel. De ha beírom, hogy Algopyrin vagy Xanax, akkor " kizárólag orvosi rendelvényhez kötött gyógyszerek"-et ír a kiadhatósághoz. Ezeket pl bárki felírhatja, aki elvégezte az orvosit (tehát általános orvos)?
2016. jún. 6. 13:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Most nincs konkrét gyógyszer, csak érdekel a válasz. Azt meg nem kérdezem meg tőle, hogy ő miket írhat fel...
2016. jún. 6. 13:48
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem minden vényköteles gyógyszer és eszköz felírására jogosult minden orvos, aki orvosi diplomához kötött tevékenység folytatására jogosult és gyógyszerrendelésre feljogosító regisztrált bélyegzővel rendelkezik.

Az egy dolog, hogy a gyógyszer gyártója saját felelősségének csökkentése érdekében úgy nyilatkozik, hogy csak ilyenolyan szakorvosi rendelésre szedhető, de a patikában szerintem bélyegzett vényre mindenképpen kiadják; nincs is számítógépes rendszer annak az ellenőrzésére, hogy ki mire jogosult, de értelme se nagyon lenne, hiszen a háziorvosok A-Z mindenféle problémával foglalkoznak, és súlyosság függvényében utalnak tovább szakrendelésre.

2016. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem is kell tőle listát kérni, hogy miket írhat fel, hanem a konkrét gyógyszert megkérdezed. Ha meg csak hobbiból, függőségből kérdeznéd, új szórakozást kell keresned.


Nekem volt olyan gyógyszer, amit fül-orr-gégészeten adtak fülcsengésre, mondta az orvos, hogy a háziorvossal írassam ki, a háziorvos meg elkérte az ambuláns lapot, hogy mire kell, mert ilyet csak öregeknek szoktak felírni.

Pedig amúgy bármit felír.

2016. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! "Ha meg csak hobbiból, függőségből kérdeznéd, új szórakozást kell keresned. " Milyen hobbiból? Csak érdekel úgy általában, hogy milyen gyógyszereket írhat fel minden orvos, milyet háziorvos és milyet szakorvos... Szteroidos szemcseppeket, mint pl a Maxidex, csak szemész szakorvos írhat fel. Az ambuláns lapot meg a BNO kód miatt kérte.
2016. jún. 6. 23:19
 8/11 bensdorp ***** válasza:

#5 Minden egyes kijelentése annak, amit írtál, hamis. Ha nem értesz hozzá, csak egy elképzelésed van a témában, akkor inkább ne válaszolj, mert félrevezetsz másokat!


Kérdező, ügyesen kikövetkeztetted a betűk jelentését. :) VN (vény nélkül kiadható), V (vényköteles), Sz (szakorvos által rendelhető), J (szakorvos javaslata alapján háziorvos által is rendelhető).

A mindenkori legpontosabb rendelhetőségi listát itt találod, az OEP honlapján: [link]

De kérésre a gyógyszertárban és a háziorvosnál is megnézik Neked, mivel az ő számítógépes rendszereikben ezek az információk fellelhetők.

2016. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bensdorp ***** válasza:
Ez lemaradt: amit a linkelt listában nem találsz meg, azok korlátozás nélkül, általános orvosi diplomával, normatív (legkisebb fokú, minden társadalombiztosítással rendelkező embernek járó) támogatással felírhatók. (Megjegyzés: vannak gyógyszerek, ahol a normatív 0 Ft-os támogatást jelent, ezek nem támogatottak egyáltalán.)
2016. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 fanyar válasza:

Utolsó! "Ha meg csak hobbiból, függőségből kérdeznéd, új szórakozást kell keresned. " Milyen hobbiból? Csak érdekel úgy általában, hogy milyen gyógyszereket írhat fel minden orvos, milyet háziorvos és milyet szakorvos...


Jól megválaszoltál neki

Valóban fontos nekem is a kérdésed.

A legtöbbet itt találtam én meg: [link]

Itt ki van írva a Rendelhetőség: például Szakorvosi/kórházi diagnózist követő járóbeteg-ellátásban kiadható gyógyszerkészítmény

Ha belemész az alkalmazási előírat szakemberek számára

Ott az én keresési példám esetében ezt kaptam:

Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi kórházi diagnózist követő járóbeteg-ellátásban alkalmazható gyógyszer (J).

2017. dec. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!