Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kombinált teszt eredménye:...

Kombinált teszt eredménye: magas kockázat (1:190), ultrahang tökéletes, tarkóredő 1, 08, orrcsont látszik.30 éves vagyok. Megcsináltassam a méhlepény/magzatvíz mintavételt?

Figyelt kérdés
Ma értesítettek a vérvétel eredményéről, végigbőgtem a délutánt. Az orvosom javasolja a további vizsgálatokat, genetikai tanácsadásra holnap megyünk. Nagyon aggódom!

2016. jún. 6. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A te döntésed, de a teljes kiakadás előtt, inkább megvárnám a genetikus véleményét, ő sokkal többet tud erről, mint itt a gyk-n bárki. Ha megnyugtat, a környezetemben 4 ilyen eset volt, hasonló számokkal, megcsinálták az amniot és mindegyik negatív lett. Szerintem nagyon túlstresszelik a leendő anyukákat ezekkel a genetikai vizsgálatokkal, bár kétségtelenül szükségesek, de nem mutatnak pontosan semmit, alapvetően az 1:190-hez, nem magas érték, mégis rögtön az amniora zavarnak mindenkit.
2016. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

Csak akkor csináltass magzatvízvizsgálatot, ha nem szülnéd meg a Down-szindrómás kisbabát. olvass kicsit utána, milyen az élet egy Down-gyermekkel.

Mire ennek a vizsgálatnak megkapod az eredményét, a 20. hét körül fog járni a terhesség. Megindítják a szülést, világra jön a kisbaba, de még nem életképes méhen kívül.

2016. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

1:190 magas kockázat? Én azért el mernék dobni egy 190 oldalú kockát egyetlen egyszer...


A várandósság nem betegség. Nem kell orvoshoz menni vele, és akkor nem fosatnak fölöslegesen.


[link]


("Mint leendő nagymamának, és egyben édesanyának az volt a legnehezebb a számomra, hogy ahányszor a közegészségüggyel kapcsolatba került a kismama lányom, mindig kitaláltak valamit, amivel a frászt hozták rá, vagy rám.")

2016. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1:190 magas érték. Az ultrahang pedig nem mindig mutatja i azt, hogy beteg a baba, mivel sok beteg babánál nincs semmiféle ultrahangos jel.

Biztosat az amniotól tudsz. Azt is ha beteg, meg azt is, hogy nem kell végig izgulnod a további 6 hónapot.

2016. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A genetikai tanácsadásnak semmi de semmi értelme nem volt. 5 percet beszélgetett velünk 16.000 Ft-ért, ahol annyit mondott el, mint bárki más is megtett volna, hogy magas a kockázat csináltassam meg vagy a magzatvíz vételt, vagy a Prenát. Most már nem csak kétségbeesett, de dühös is vagyok!!
2016. jún. 7. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Általában nincs gond az amnioval és nem is fáj, de ott van a prena is mint lehetőség, csak drága. Neked kell eldönteni, de hidd el nagyon sok nő kap hasonló eredményeket, mint te, és nagyon nem tesz jót a gyereknek ha most szétstresszeled magad.
2016. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
"5 percet beszélgetett velünk 16.000 Ft-ért, ahol annyit mondott el, mint bárki más is megtett volna" - látod, ahogy írtam. Nem kell baleknak lenni. Le is pontoztak, örülök. A stressz már ilyenkor sem tesz jót a babának. Örömmel és szeretettel kell hordani, nem hülye aggodalmaktól és félelmektől terhelten.
2016. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 azért lehetnél kicsit megértőbb, ezt a genetikai tesztet ma már mindenkinek megcsinálják, a kérdező pedig egy rossz eredményt kapott, az amnio kockázata a vetélés is lehet, ha pedig nem csináltatja meg, akkor lehet, h egy fogyatékos gyereket hord ki. Ez nem könnyű helyzet és nem kellene így elbagatellizálnod. Régen nem voltak ilyen tesztek és több fogyatékos gyerek született. De nem érdemes abból kiindulni, hogy 40 évvel ezelőtt tudatlan boldogságban milyen jó volt terhesnek lenni, mert manapság már nem ez a helyzet.
2016. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Talintulli nem azért lettél lepontozva, mert Te nem mennél, hanem ahogy az előző is írta egy másik ember életét bagatell módon kezeled. Lehet tanácsot adni. Meg lehet pszichikailag nyomni a másikat. Sajnos Te ez utóbbit tetted a jajj mit foglalkozol vele annyit stílusoddal. Ez az ami egy aggódó kismamának pont nullát ér, sőt.


Kérdező nem tudom hol laksz, de ugyanezt egy egyetemi klinikán, vagy Kecskeméten vagy a Bajcsy Kórházban ingyen is elmondták volna. Dönteni Neked kell. Annyit tudj, hogy 1.) Az ultrahang nem mutat ki mindent. 2.)Ha a Prenán rossz eredmény jön ki akkor -mivel nem diagnosztikus eljárás- el kell menned méhlepény vizsgálatra. 1:190 nem feltétlen jelent biztos rosszat. Nálunk minden évben van aki a legrosszabb eredménnyel jön és mégis egészséges a babája.

2016. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Úgy döntöttünk, hogy a Prenat választjuk, bár iszonyú drága, de legalább veszélytelen a babára. Tudom, hogy a kombinált teszt csak egy becslés, de nem akarom emiatt végig stresszelni a terhességemet. Abban a pár hétben pedig, amíg megkapjuk az eredményt próbálok nyugodt maradni, (amennyire ez lehetséges), mert tudom hogy az idegeskedés nem old meg semmit és egyikünknek sem tesz jót.
2016. jún. 8. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!