Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktóz érzékenyként mit...

Lakatos Géa kérdése:

Laktóz érzékenyként mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nagyjából havonta 1-2 alkalommal eljárok inni, másnap semmi fejfájás és egyéb kínzó tünet, azon kívül hogy megy a hasam. Nem tudom mit csináljak, mindig mértékkel szoktam inni de ez a hasmenéses dolog kiakaszt. Mit ajánlanátok?

2016. jún. 8. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha laktózérzéleny lennél, akkor nem akkor menne (csak) a hasad amikor másnapos vagy. Ezen kívűl fel lennél puffadva is. Nekem is sokszor van, hogy hasmenésem van, fáj a hasam másnap, úgyhogy szerintem ez normális
2016. jún. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, bocsi félre értettem kicsit a kérdést, szóval csak az utolsó mondatot vedd figyelembe.
2016. jún. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne igyál likőröket és kumiszt és dugd el magad elől a tejet arra az esetre, ha részegen megkívánnád.


Az alkoholos italok jelentős részében nincs laktóz, szóval semmi köze az intoleranciádhoz.

2016. jún. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem kell eldugni a tejet..lehet venni laktózmenteset is..már mindenből van laktózmentes változat.
2016. jún. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot. Általában mindenkinek lazább a széklete másnap. Nekem gyengébb a gyomrom, nekem menni is szokott.

Azt figyeltem meg, nagyban függ attól, hogy mit iszok. Pl vodkától mocsokmásnap van, de nincs hasmenés. Bortól nincs másnap, csak megy a hasam.

Ajánlás: ne igyál. Vagy találj olyan piát, amitől nem fosol.

2016. jún. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, akkor megnyugodtam, hogy nem csak velem fordul ez elő:D
2016. jún. 8. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak veled van így, és semmi köze a laktózérzékenységhez. (Bár, ha bolti vackokat iszol, nem kizárt, tekintve, hogy szinte mindenbe tejport, meg cukrot tesznek.) :-))
2016. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!