Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kullancscsípés viszket vagy...

A kullancscsípés viszket vagy fáj?

Figyelt kérdés

Pontosabban az érdekel, hogy hogyan veszi észre valaki, ha kullancs ment a bőrébe?


Szóval miután megcsípett, észre lehet rögtön venni, vagy pedig csendben szívja az ember vérét?


Mert volt a pólómon egy pár kullancs, magamon nem találtunk, de félek, nehogy a fejemen a hajam közt legyen mégis... Ott nem lehet 100%-ra ellenőrizni...

Legalább ha tudnám, hogy hogyan lehet észrevenni, ha mégis van.... Az jó lenne. :)


Köszi ha valaki tudja és megírja!



2016. jún. 8. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszket, de csak akkor már, amikor órák óta furakodik be a bőrbe és már a nyála szöveti reakciót vált ki a bőrben. Sokszor inkább csak akkor veszi észre az ember, amikor végigsimítja a saját bőrét, vagy mosakodáskor és valami kis lifegő valamit talál ott.
2016. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy napokig semmi tünet: Tapintással lehet észrevenni: De általában néhány óra elteltével viszket majd ezután fáj is: SZERVEZETFŰGGŐ
2016. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Eszter76 ***** válasza:

Kullancsos hely látogatása után érdemes átvizsgálni az egész testet. (Jobb, ha más néz át téged, mert pl. a hátad, fenékhajlatod a combod fölött stb. nem egyszerű megnézni magadnak). A kullancs a puha helyeket szereti - pl. hajlatok, esetleg a fül mögötti rész. Hajba ritkán megy. A tévhitekkel ellentétben inkább alulról mászik föl (és nem a fáról "ugrik rád"). Minél előbb veszed észre (és ki), annál jobb. A kivételhez nem kell semmi, csak két köröm és egy hirtelen mozdulat.

Ne kenj rá semmit, hogy "megfulladjon" - mert akkor "engedi ki" a cuccot ijedtében, plusz befelé menekül és nehezebb kiszedni.

Egyéntől függően ha nem veszed észre, egy idő múlva viszketni kezd - kb. mint a szúnyogcsípés - akkor viszont már tényleg sürgősen ki kell szedni.

2016. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy megláttam, hogy ott van. Alaposan át kell nézni magad, vagy erre valakit megkérni.

Rögtön nem viszket. De fájni nem fáj.

Nekem pl miután kiszedtem, utána másnap kezdett nagyon viszeketni.

2016. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eszter, félreértetted a kérdést. Jól ismerem a megelőzést és a kiszedést is, konkrétan a bőrbe fúródott ku
2016. jún. 9. 09:34
 6/7 A kérdező kommentje:

...konkrétan a bőrbe fúródott kullacs észleléséről kérdeztem.


Többieknek köszi!


Szóval ha valóban szervezetfüggő, akkor elvileg nekem kell, hogy viszkessen. :D

Régen volt többször kullancsom. Az utolsó biztosan viszketett, azt úgy vettem észre. De az is és a korábbiak is annyira régen történtek, hogy a többire egyáltalán nem emlékszem amint észrevettem azokat magamon...


Azt is tudom, hogy inkább a talajról másznak ránk. De nekem most a pólóm volt tele, a cipőn/zoknin/nadrágon/lent bent semmi. Ezek biztosan nem lentről másztak, valószínűleg ami bokrok és alsó faágakhoz értem, azokról kerültek rám. Ezek pedig a hajamhoz is hozzáértek, ezért az aggodalom.

Másrészt pedig az elmúlt években egyre kisebb és kisebb kullancsokat találok, ezért tudom, hogy ha ezek nyílt helyen belém vagy másba fúródtak volna, még úgy is nehezen lettek volna láthatóak, hát még a hajas fejbőrön.


Na de ha ennyi idő után nem viszketek, akkor ezek szerint csak megúsztam. :)

2016. jún. 9. 09:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze akit mostanában csípett kullancs, leírhatja ide amit tapasztalt az észlelésről, jól jöhet még bárkinek!
2016. jún. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!