Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a vagasrol leszokni?

Hogyan lehet a vagasrol leszokni?

Figyelt kérdés
pszichologust, pszichatert inkabb hagyjuk..
2016. jún. 13. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat akkor? Meg mi ez az egesz vagdososdi? Ahogy latom ez az uj divat. Ezzel akarjak felhivni magukra a figyelmet egyre tobben. Probalj esetleg azon valtoztatni, ami miatt elkezdted. Azon javitani valamikepp.
2016. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kezdj valamit az életeddel.
2016. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En nem tudom, hogyan, de egyszer csak leszoktam rola. Fogalmam sincs, mikor es miert tortent, de talan 15 eves korom korul. Ha csak a figyelmet akarod vele felkelteni, az egy fokkal jobb, mintha valoban ongyilkos akarnal lenni. Nalam is igy volt. :/ :) oldotta a feszultsegem es bizony nagyon elhanyagolt gyerek voltam.


Szerintem nyugodtan vegy igenybe segitseget. Pszichologus, pszichiater nem bant, egy probat meger. Ha ugy erzed, nem segitenek, akkor legkozelebb nem mesz el a beszelgetesre, de legalabb adtal eselyt a dolognak.


23N

2016. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is ki kell deríteni, hogy van e pszichológiai háttere ennek a cselekvésnek, vagy csak tényleg divatból csinálod-e?

Miért akarod mindenképpen elkerülni a pszichiátert? Esetleg a szüleid véleményétől, haragjától félsz? Vagy attól, hogy a szülők nem értenének meg? Esetleg nem akarod, hogy kitudodjon, hogy szakemberhez jársz? A barátaid nem feltétlenül kell tudjanak róla. Én is jártam. Csak egy barátnőm tudta, az is azért, mert én elmondtam neki. Amit ott mondasz el, nem lesz tovább adva a szüleidnek, az orvosodat köti a titoktartás. Csak abban az esetben közölhet informácókat a szüleiddel a beleegyezésed nélkül, ha veszélyes vagy a társadalomra vagy önmagadra nézve, megfordulnak öngyilkossági gondolatok a fejedben.

Hány éves vagy?

Az első lépés mindenképpen az, hogy felismered problémád van segítségre van szükséged, mert bár nem lehetetlen, de sokkal nehezebb egyedül kilábalni ilyensmiből. Általában az ember képtelen egyedül megbirkozni. Ezért is menekültél a vagdosásba. Mert nem tudtál feldolgozni egy bizonyos dolgot. A vagdosás maga nem betegség, csak egy tünet. Általában depresszióval jár együtt. Ahhoz, hogy teljesen meggyógyulj akaraterőre van szükség, és arra, hogy rágyerre mi okozza nálad a vágyat a vagdosásra. Ha a próbléma forrása meg van, akkor fokozatosan kell javítani, finomítani az életvitleden. Majd jegyzetelni a napi érzéseidet, mit éreztél mielőtt vágni kezdtél? milyen helyzetek váltották ki a kényszert, hogy bántsd magad? Ha erre rájöttél, akkor kerülni kell az ilyen helyzeteket. A leszokás nem fog egyből menni. Néha vissza esel, de nem szabad feladni, egy kudarc után. Ha küzdesz észreveszed, hogy egyre ritkábban csinálad, majd végleg abbahagyod.

Mondjuk ebben egy igazi pszichológus tényleg tudna segíteni. Nagyon kevés az esély, hogy önerőből ki tudsz mászni a gödörből, hiszen nem éred el a tetejét, nem tudod kihúzni magad. Valakinek támogatnia kell a lépéseidet. Te mászol kifele, ő csak létrát tart, hogy megkönnyítse a dolgod.

2016. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!