Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 hetes terhes vagyok. Nem...

17 hetes terhes vagyok. Nem tudtam lábra állni annyira fájt a derekam és bevettem 1 cataflam dolot. Egy szemtől lehet maradandó károsodása a babának?

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban az van, hogy terhesség utolsó harmadában egyáltalán nem, első kettőben csak ha muszáj. Ebből én arra következtetek, hogy az első két harmadban nem igazán veszélyes, de jobb lenne hanyagolni. A továbbiakra nézve meg azt javasolnám, hogy abszolúte semmiféle gyógyszert ne szedjél terhesen, csak miután elolvastad a betegtájékoztatót, de leginkább orvossal konzultálva.
2016. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatót elolvastam előtte azért mertem bevenni. Kértem az orvostól a derékfájásra valamit de csak mosolygott és azt mondta hogy egész végig fájni fog, meg utána is.. Nem volt segítőkész :(
2016. jún. 13. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy elolvastad, de azért idéznék belőle:


"Közölje a kezelőorvosával, ha várandós vagy úgy véli, hogy terhes lehet, és ne vegyen be Cataflam Dolo 25 mg bevont tablettát. A diklofenákot a terhesség első és második harmada alatt nem szabad szedni, csak akkor, ha erre egyértelműen szükség van."


Tény, hogy nem az én derekam fáj, úgyhogy nem tudom beleélni magam, de azért gyanús, hogy ez nem az egyértelmű szükség esete. Míg mondjuk egy fájdalmas fogfájás addig tart, amíg a fogorvoshoz eljut az ember, ehhez képest egy terhesség miatti derékfájás az konkrétan a szülésig egyre rosszabb lesz szerintem és értelemszerűen nem élhetsz fájdalomcsillapítókon várandósan. Nagyjából ezért mondhatta az orvos, hogy nincs más, ki kell bírni, nem azért, mert nem érdekli, hogy szar neked.

2016. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!