Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel elött mennyi idővel...

Vérvétel elött mennyi idővel nem szabad enni? Mert ma mentem dokihoz, csak kontrollra és 8 körül ettem egy zsemlét kakaóval, és fél 10kor vettek tőlem vért.

Figyelt kérdés
Ez befolyásolhatja a véreredményt?
2010. ápr. 15. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
a vércukrodat igen. ha azt akarják megnézni hogy mennyi az éhomi vércukrod, akkor nem lesz jó az eredmény, ugyanis a vércukor csak étkezés után olyan 3 órával áll vissza tökéletes éhomi értékre(ha közben nem eszel). ezt úgy szokás, hogy ha tudod hogy vérvétel van, akkor nem szabad aznap előtte enni.
2010. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát fél tízig igazán kibírhattad volna. Mostmár végülis tökmindegy, előtte kb. csak vizet ajánlott inni, hogy könnyebben le tudják venni.
2010. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Igazából azért mertem csak enni, mert nem tudtam hogy vesznek vért.

De most már mindegy.

2010. ápr. 15. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól mondták, attól függ, hogy mit néznek.

A vércukor, triglicerid, cholesterol biztos, hogy megbízhatatlan lesz.

2010. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem csak a vércukor eredményét befolyásolja valakinek, ha nem éhgyomorra megy a vérvételre, hanem a májenzim értékeit is ( többek közt).

Kórházban dolgozom, hasi UH-ra is rendre úgy jönnek a betegeket, hogy reggelre benyomnak töltökkápozstát ( állításuk szerint csak egy gombócot, vagy jól bereggeliznek.

Én nem is értem, hogy hogy a fenébe nem merül fel bennük egy vérvételnél hogy teljesen éhgyomorra kell menni.Ehez nem kell egészségügyi végzettség.

2010. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!