Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatásos műtétnél mindig...

Altatásos műtétnél mindig befáslizzák az ember lábát?

Figyelt kérdés
Hogy történik ez? Meddig ér a fásli? Mikor veszik le?

2016. júl. 14. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Mandulaműtétnél pl. miért fásliznák be egy 20 éves egészséges ember lábát? Van olyan beteg vagy olyan műtét amikor befáslizzák, de általában nem.
2016. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az epehólyagomat távolították el, 26 éves voltam, és egyébként egészséges, de a térdemig befáslizták mindkét lábamat, ahogy a szobában mindenki másét is, akit akkor műtöttek (és láttam az előkészületeket vagy elmondta az illető). Szóval szerintem ahogy az előző mondta, attól függ, hogy milyen műtét, mennyi ideig tart, milyen az ált. egészségi állapot stb. Az én műtétem kb. 25 perces volt (laparoszkópos), de ha közben derül ki, hogy mégis fel kell vágni, akkor tovább tartott volna, és könnyebb előre fáslizni, a műtét közben gondolom már nem töltik ilyennel az időt, ha úgy alakul, hogy tovább tart, mint amire számítani lehetett. Szerintem én magamnak vettem le akkor, amikor már fel tudtam kelni és zavart a járásban (mert bomlott le a lábamról).
2016. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami az előzőből kimaradt: 'Hogyan történik?' Műtét előtt, amikor megkapod az előkészítő gyógyszert/gyógyszereket, esetleg katétert, ha olyan hosszú a műtét, akkor jön egy ápolónő és betekeri fáslival mindkét lábszáradat kb. 3 perc alatt.
2016. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!