Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal, ha nem...

Mit kezdjek magammal, ha nem bírok soha felkelni reggelente?

Figyelt kérdés

Sziasztok.18 éves srác vagyok.

Nem bírok felkelni az ébresztő órára,és nagyjából semmire. Ha éjszaka betörnének,szétrúgnák az ajtót, betörnék az ablakot akkor sem kelnék fel..

Este lefekszem aludni,beállítok 5db ébresztőt. Reggel a következő történik:1, nem kelek fel az ébresztőre,meg se hallom,és csörög az ébresztő akár reggel 6-tól délig,mikor felkelek,hogy kialudtam magam.2,felkelek az ébresztőre,de lelököm a telefont,és átfordulok a másik oldalamra.3,felkelek,lenyomom az ébresztőt,és visszaalszok(kb 2-3-4-5-6 órát).4,sikerül valahogy felkelnem,és pl bemenni iskolába.

Kb 100 ból 5x ha sikerül felkelnem.Mindíg anyám ébreszt mikor megy dolgozni,úgy hogy bejön,lökdös, és megvárja amíg felülök az ágyba. Onnantól már kb magamtól vagyok,és tudom hogy fel kell kelnem bemenni suliba.

De ha nem kelt fel valaki,akkor tényleg 100 ból 5x ha sikerül felkelnem..

És kezd most már ez gondot okozni.. Pl jövőre már dolgozok,gondolom valamikor külön is költözök,és ez így nagyon nem lesz jó..

Szerintetek mit tegyek?Az alvásidőm nem lényeg,mert ha 10 órát alszok,fáradtabban kelek fel,mintha 6-ot aludnék.

A reggel 5-8 közötti keléssel van bajom.

Mit tegyek?



2016. júl. 14. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Építsd egy szerkezetet, ami lökdös, lehúzza a takarót, vagy rád borít egy vödör vizet. Jobbat nem tudok.
2016. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el egy vérvételre. Lehet hogy vashiányod van vagy vitaminhiányod, esetleg a vérnyomásod is alacsony. Nekem is ilyen problémám van és amíg nem szedtem a vasra gyógyszert, minden reggel úgy ébredtem, mint akin átment egy tank.

Ha szervi probléma kizárva, akkor keress egy bombabiztos ébresztési módszert. A telefont / irritáló hangú vekkert tedd a szoba olyan részére, ahol nem éred el az ágyból, hogy fel kelljen ülnöd. Csak tanuld meg kontrollálni, hogy ha felültél, egyből állj is fel és menj ki pl vécére, a lényeg hogy ne feküdj vissza. Ha a hangra nem kelsz fel, szerezz rezgő karkötőt ami adott időben rezgéssel ébreszt. Süketek használják.

2016. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért én mégiscsak az alvásidőre gyanakszom. Nem elég minden szökőévben egyszer eleget aludni, aztán csodálkozni, hogy mégis álmos vagy, hanem abszolút rendszeres életmódot folytatni, akár még hétvégén is, mindennap ugyanakkor lefeküdni és ugyanakkor felkelni úgy, hogy a kettő között 9 óra legyen. Ilyen körülmények között biztos, hogy egy idő után magadtól is fel tudsz ébredni.
2018. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!