Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv! Én eddig abban a hitben...

Üdv! Én eddig abban a hitben voltam, hogy minél több folyadékot iszom, annál jobb nekem, vagyis a szervezetemnek, de a kardiológus jól kiosztott. Miért?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, 183 cm és 65 kg. Naponta nagyjából 8-10 liter vizet iszom, leszámítva a reggeli kávét. Ez miért baj? Hisz nem cukros meg szénsavas szart iszom, hanem vizet.

Köszönöm a válaszaitokat!


2016. júl. 22. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 8-10 liter már nem az egészséges kategória.
2016. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
8-10 liter nagyon sok
2016. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a viz atmossa a szervezeted es kiviszi belole az asvanyi anyagokat, pl a sot is.

Emiatt nem jo a tul sok viz, ettol begorcsolhetnek az izmaid, elajulhatsz stb.Kb olyan mintha nagyon sokat hanynal, akkor is korhazba kerulsz, az asvanyi anyagok es akkor a folyadekhiany miatt is.

De a helyedben ha ennyi vizet kivansz megnezetnem a vercukorszintem is.Egeszseges ember nem iszik 8-10 liter vizet.

2016. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vízmérgezésről még nem hallottál? Vagy hogy sok iváskor kimosódik ez-az a testből s több sót s miegymást kell enned? De gondolhatod, hogy a vesének is megvan a maga kapacitása...


Kevés dolog van, amit nem lehet túlzásba vinni, főleg evés-ivás kapcsán. Még a vizet is lehet...

2016. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Üdv, minden kedves válaszolónak!

Nagyon értékelem , hogy ezeket leírtátok, mert én tényleg abban a hiszemben voltam, hogy minél több, annál jobb .

2016. júl. 23. 11:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Kardiológushoz pedig azért utaltak be, mert nagyon hevesen ver a szívem , még pihenés alatt is.
2016. júl. 23. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha naponta 8-10 liter vizet meginnál, már nem lennél életben.

Olvass, tájékozódj, mielőtt a napi kamut kiírod ide!

2017. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!