Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egész napos ágyban fekvést...

Egész napos ágyban fekvést hogyan lehetne kényelmesebbé tenni?

Figyelt kérdés

Sajna eltörött a sípcsontom, fekvőgipszben vagyok a lábujjam tövétől a fenekemig. Hetekig feküdnöm kell egész nap és éjjel. Már mindenem fáj, annyira kényelmetlen, hogy nem mozoghatok. Hogy lehet ezt a helyzetet némileg komfortosabbá tenni?


Aki már volt hetekig ágyhoz kötve, nektek milyen volt? És hogy tudtatok segíteni magatokon, hogy jobban elviseljétek ezt az ágybanfekvős időszakot?



2016. júl. 25. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást.

Részben átérzem, én csak betegség miatt fekszem épp szinte egész nap és ez is elég siralmas, szóval tényleg sajnállak. :(

Amitől én leginkább szenvedek, az a meleg. Mindenképp olyan ágyon/huzaton feküdj, ami viszonylag nehezen veszi át és tartja meg a testhőt. Plusz nedves rongy sokat segít csuklón, nyakon, stb. Bár ha van klíma, akkor nincs gond. Vagy ventillátor.

Egy jó párna is fontos.

Amennyi mozgás engedélyezett, azt mindenképp csináld. Karod, nyakad, vállad, nem tudom a lábujjaid mozgatása épp ajánlott vagy tiltott, stb.

Egyebekben próbálj társaságot szerezni, gyorsabban telik az idő és kevésbé veszed észre, mennyire szar amúgy.

Ha épp senki nem ér rá, olvass, nézz filmet, sorozatot, tegyél fel gyiken kérdéseket (:D), az is eltereli a figyelmed.

Jó esetben 1,5-2 hét után meg is szabadulsz a fekvőgipsztől. :) Addig kitartás!

2016. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. júl. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!